SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye Van der Wiel piyangosu! 3.2 milyon euro…

Finansal Fair-Play gereği yeni transferler için kaynak arayan Fenerbahçe, kadroda düşünülmeyen oyuncuları bir bir satarak, UEFA'ya verilecek olan listeye son dakikada Valbuena ve Dirar'ı dahil etti.

Güncellenme: 11:40, 22/07/2017
Fenerbahçe’ye Van der Wiel piyangosu! 3.2 milyon euro…

Takımda istenmeyen futbolcuların başında gelen Emmanuel Emenike’yi 2.5 milyon Euro’ya Olympiakos’a satan Sarı-Lacivertli yönetim, UEFA listesinin verileceği gün Ertuğrul Taşkıran’ı da 1 milyon Euro karşılığında Boluspor’u gönderdi.

KASA ‘KOCAMAN’ DOLDU

Geçen sezon futbolundan çok özel hayatıyla sık sık gündeme gelen Van der Wiel’i de elden çıkarmak için görüşmelerini sürdüren F.Bahçe yönetimi, Hollandalı sağ beki Premier Lig ekiplerinden Crystal Place’a 3.2 milyon Euro gibi bir paraya satarak taıkımı büyük bir yükten kurtardı.

Sarı- Lacivertliler ardından Aykut Kocaman’ın takımda istemediği genç oyunculardan Hakan Çinemre için de Göztepe’yle 1.5 milyon Euro karşılığında el sıkıştı.

SNEİJDER BEDAVAYA GİTTİ

Bu transferlerle 8.2 milyon Euroyu kasasına koyan F.Bahçe, UEFA kriterlerini de yerine getirdi ve bonservis ödeyerek kadrosuna kattığı Valbueana ile Dirar’ı UEFA listesine yazdı.

Galatasaray’ın Sneijder’ı bedelsiz elden çıkardığı dönemde Sarı-Lacivertliler’in oyuncuları satması sosyal medyada ‘büyük başarı’ şeklinde yankılandı. Bazı kullanıcıların ”Sürekli kadro dışı kalan Wiel 3.2 milyon Euro, Sneijder bedava” şeklindeki yorumları dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Isla`dan Fenerbahçe için büyük fedakarlık! Isla`dan Fenerbahçe için büyük fedakarlık!

Yayınlanma Tarihi:11:36,