SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin genç yıldızı Çin halkına küfür etti

Premier League şampiyonu Chelsea'nin Brezilyalı genç yıldızı Kenedy, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepki çekti. Çin'e küfür eden 22 yaşındaki futbolcu, takımının Çin'de Arsenal ile karşılaştığı maçta taraftarlar tarafından yuhalandı. Chelsea olayla ilgili özür açıklaması yaptı.

Güncellenme: 18:55, 22/07/2017
Chelsea’nin genç yıldızı Çin halkına küfür etti

Chelsea’nin Brezilyalı genç yıldızı Kenedy’nin Instagram paylaşımları takımının ve kendisinin başına dert oldu. 21 yaşındaki forvet, Chelsea’nin Çin seyahati esnasında Çin halkını aşağılayan videolar paylaşmıştı.

Bir videoda “S…. Çin’i” ifadesini kullanan Kenedy, başka bir videoda da uyuyan bir güvenlik görevlisinin görüntüsünü “Uyan geri zekalı Çin” ifadeleriyle paylaşmıştı. Bu skandalın ardından Chelsea ile Arsenal’ı bir araya getiren mücadelede kadrolar sayılırken Kenedy’nin ismi okununca Çinli taraftarlar oyuncuyu protesto etti. Taraftarların oyuncuya tepkisi maç boyunca sürerken Chelsea olayla ilgili bir açıklama paylaştı. Premier League’in son şampiyonu yaptığı resmi açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Chelsea kulübü olarak, oyuncumuz Kenedy’nin sosyal medyaya düşen videoları nedeniyle son derece üzgünüz. Bu davranış, futbolcularımızdan beklediğimiz hareketlerin çok altında! Kenedy de o videoların üzüntüsünü yaşıyor. Chelsea kulübü, Çin halkına sonsuz saygı duyuyor ve şu ana kadar bize gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkürlerini sunuyor.”

Bu açıklamanın ardından Chelsea’nin nasıl bir yaptırım uygulayacağı da merak konusu. İLGİLİ HABER Chelsea, Alvaro Morata transferini resmen açıkladı Chelsea, Alvaro Morata transferini resmen açıkladı