SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray taraftarını çıldırtan Ayhan Akman Beşiktaş’ta da aynı durumu yaşamıştı

Galatasaray'ın Östersunds ile Türk Telekom Stadı'nda oynadığı rövanş maçında Ayhan Akman'ın son dakikalardaki hali taraftarları çileden çıkardı. 90+2. dakikada yedek kulübesinde güldüğü gözlenen Ayhan Akman, Beşiktaş forması giyerken de aynı nedenden dolayı taraftarın saldırısına uğramıştı.

Güncellenme: 11:17, 21/07/2017
Galatasaray taraftarını çıldırtan Ayhan Akman Beşiktaş’ta da aynı durumu yaşamıştı

SKOR ÖZEL – UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda tarihinde ilk kez Avrupa’da mücadele eden İsveç ekibi Östersunds’a elenen Galatasaray’da, taraftarlar takım ve yönetim kadar Igor Tudor’un yardımcısı Ayhan Akman’a da büyük tepki gösterdi. 2-0’ın rövanşında 1-1 berabere devam eden maçın 90+2. dakikasında yedek kulübesinde gülen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşılan Ayhan Akman, sarı-kırmızılı taraftarları adeta çileden çıkardı. Galatasaray taraftarları, sosyal medyada Ayhan Akman’a sert bir dille yüklendi.

İLGİLİ HABER Taraftarı çıldırtan Ayhan Akman görüntüsü! Taraftarı çıldırtan Ayhan Akman görüntüsü!

Bu olay akıllara Ayhan Akman’ın Beşiktaş’tan ayrılık sürecini getirdi. Çünkü o dönemde de Ayhan Akman ile taraftarın arası aynı nedenden dolayı açıldı. 2000-01 sezonunda Beşiktaş’ın Gaziantepspor’a 3-1 yenildiği maçta yedek kulübesinde oturan Ayhan Akman’ın maçı gülerek takip etmesi, taraftarları kızdırdı. Havaalanında toplanan Beşiktaş taraftarları, gülmesine kızdıkları Ayhan Akman’ı tartaklamaya çalıştı. Güvenlik güçlerinin araya girmesi ile olay büyümeden önlendi. Yaşananların ardından, Ayhan’ın ağzından şu ifadeler dökülüyordu:

“Oynamadığım zaman bile suçlanan ve saldırılan ben oluyorum, her başarısızlığın ardından öfkenin hedefi benim. Açıkçası sebebini anlayamıyorum.”

İLGİLİ HABER Galatasaray Başkanı Dursun Özbek`in kahreden istatistikleri Galatasaray Başkanı Dursun Özbek`in kahreden istatistikleri

Yaşananların ardından Ayhan Akman, Beşiktaş’tan ayrılarak Galatasaray’ın yolunu tuttu. O dönem taraftarın tepkisinin sebebini anlayamayan Ayhan Akman, bu olayın üzerinden 17 yıl geçmesinin ardından aynı sebepten dolayı taraftarın tepkisini bir kez daha çekti. Aradaki tek fark taraftarların giydikleri formanın renkleri…

Yayınlanma Tarihi:10:51,