SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin anlamlı ‘1907 okul, 1907 pota’ projesi Denizli’de başladı

Fenerbahçe’nin anlamlı ‘1907 okul, 1907 pota’ projesi Denizli’de başladı

Fenerbahçe'nin Çocuk ve Gençlik Kulübü tarafından yürütülen, "1907 okul, 1907 pota" projesi, Denizli'nin Babadağ ilçesinde Atatürk Ortaokulu'nda başladı.

Çocuklara basketbol sevgisi aşılamak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasını engellemek amacıyla Fenerbahçe’nin Çocuk ve Gençlik Kulübü tarafından başlatılan “1907 okul, 1907 pota” projesinin açılış töreni, Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda yapıldı. Açılış öncesi okulun çevresi Fenerbahçe bayraklarıyla donatıldı.

Proje kapsamında okul bahçesine 2 pota yerleştirildi. Açılış törenine, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Denizli Ticaret Odası Başkanı Müjdat Keçeci, ünlü tekstilci Ahmet Nazif Zorlu, Denizli Genç İşadamları Derneği Başkanı Melek Sözkesen, Babadağ Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selim Kasapoğlu ve sarı lacivertli taraftarlar katıldı. 19 Temmuz 2017 Fenerbahçe Kia Vaughn`ı resmen açıkladı... Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı WNBA ekiplerinden New York Liberty'de forma giyen Kia Vaughn'ı renklerine bağladı. İlgili Haberi Oku

Fenerbahçe’nin basketbolda tarihinin en büyük başarına imza atarak elde ettiği Euroleuge’deki şampiyonluk kupası da Babadağ’a getirildi, Atatürk Ortaokulu bahçesine kurulan alanda sergilendi. Taraftarlar, şampiyonluk kupasıyla bol bol fotoğraf çektirdi. Düzenlenen açılış törenine katılanlara, ilçenin meşhur keşkeği de ikram edildi. 19 Temmuz 2017 Marko Guduric, sağlık kontrolünden geçti Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı'nın yeni transferi Marko Guduric, sağlık kontrolünden geçti. İlgili Haberi Oku

Denizli Fenerbahçeliler Platformu Başkanı Emrah Tümay, projenin Denizli’den başlamasının kendileri için oldukça önemli olduğunu belirterek, “Projenin startını Babadağ ilçesinde verdik. 1907 okul, 1907 pota projesi, Türkiye’de basketbol sevgisin arttırmak ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için başlatıldı. İlk defa Denizli’de başlıyor olması, Türkiye’ye gelen en büyük basketbol kupasının Denizli’ye gelmesi de bizim için ayrı bir mutluluk oldu” dedi.