SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Deaflympics’te kadınlarda ilk madalya geldi

Deaflympics’te kadınlarda ilk madalya geldi

Samsun'da devam eden Deaflympics'te Türkiye'ye kadınlarda ilk madalya judodan geldi. 70 kiloda mücadele eden 47 yaşındaki evli 3 çocuk ve 1 torun sahibi Ayşe Kesitaş bronz madalya kazandı.

Samsun’da düzenlenen 23’üncü Yaz İşitme Engelli Oyunlarında judoda bronz madalya sevinci yaşandı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakada 70 kiloda mücadele eden 47 yaşındaki evli 3 çocuk ve 1 torun sahibi Ayşe Kesitaş, karşılaştığı Kazakistanlı Assel Moxutova, tam puan (ippon) ile geçerek bronz madalyaya uzandı.

Madalyayı ailesine ve torununa armağan eden Ayşe Kesitaş, “Çok iyi hazırlandık. Madalya alacağımızdan emindim. Altın için mücadele ettim ancak bronz aldım. Çok mutluyum” dedi.

Bu madalya, Deaflympics Samsun 2017’de Türkiye’nin kadınlarda kazandığı ilk madalya oldu.

21 Temmuz 2017 Deaflympics sambo ile renklendi 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları kıyasıya geçen yarışmaların yanı sıra farklı sürprizleriyle devam ediyor. Uluslararası Sambo Federasyonu tarafından düzenlenen tanıtım gösterisi, dans ve dövüş sanatlarını Deaflympics seyircileri için birleştirdi. İlgili Haberi Oku

20 Temmuz 2017 Türkiye'ye ilk altın judodan! Erkan Esenboğa-Abdullah Sevinç ikilisi 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda altın madalya kazandı. İlgili Haberi Oku