SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda yarı finalde

Avustralya'da düzenlenen U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden Türk Milli Takımı, namağlup olarak yarı finale yükseldi.

Güncellenme: 17:57, 20/07/2017
U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda yarı finalde

Türkiye ile birlikte 10 ülkenin mücadele ettiği U23 Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası’nda, son dünya şampiyonu U23 Sualtı Hokeyi Milli Takımı’mız, eleme maçlarında üstün bir performans ortaya koyarak yenilgisiz bir şekilde yarı finale yükseldi. Eleme maçlarında 7-0 yendiği Arjantin’i çeyrek finalde 12-0 yenerek rahat bir şekilde yarı finale yükselen ve şampiyonanın favori takımı olarak gösterilen Millilerimiz, yarı finalde Avustralya’yı 4-0 yenen Kolombiya ile karşılaşacak. Maç, yarın Türkiye saati ile 10.50’de yapılacak.

“TEKRAR DÜNYA ŞAMPİYONU OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Hakem Ömür Battal’ın da yer aldığı Kadir Kırlıoğlu ve Murat Önder Ölçmener antrenörlüğündeki milli takım kafilemizle birlikte Avustralya’da bizzat maçları takip eden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, millilerimizin müthiş bir performans ortaya koyarak, harika galibiyetler aldığını ifade etti. Özen, “Yarı finale çıktık. Kolombiya güçlü bir rakip, ancak yarı final maçından galibiyetle çıkıp final oynayacağımızdan çok eminim. Millilerimizin özgüveni ve azmi çok yüksek düzeyde. İnşallah ülkemize şampiyonluk madalyasını ikinci kez getireceğiz” dedi.

Dünya Şampiyonası’na katılan ülkeler: Arjantin, Avustralya, Kanada, Kolombiya, Fransa, İngiltere, Yeni Zellanda, ABD, Rusya ve Türkiye.