SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, bu sezon şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterilen Manchester City ve menajeri Pep Guardiola hakkında konuştu.

İspanya’da Barcelona ile Real Madrid çekişmesinde Guardiola ile farklı cephelerde yer alan Mourinho, “İspanya’da iki kulüp sadece birbirleriyle düello halindeydi. Şimdi Atletico Madrid de var ama bizim zamanımzda, yalnızca ikimiz vardık. 3 yıl boyunca sadece biz manşetlerdeydil. Şampiyonlar Ligi’nde, La Liga’da, Kral Kupası’nda, Süper Kupa’da, her şeyde! Her şey Real ve Barcelona’ydı.” dedi.

İngiltere’deki durumun daha farklı olduğunu belirten Portekizli menajer, ” Buradaki durum daha zorlu. İngiltere’de lig çok farklı ve daha fazla rakip var. Çok daha zorlu ve komplike bir ligde mücadele ediyoruz. Pek çok kişi ikimiz hakkında yanlış şeyler düşünüyor. Barcelona ve Real Madrid döneminde çekişme olduğu için durumlar onu gerektiriyordu. Bugünse tamamen farklı noktadayız. O güblerde Barcelona zirvedeydi ve biz Real Madrid olarak daha aşağıdaydık. Barcelona’nın dominasyonunu kırmaya çalışıyorduk.” diyerek sözlerini noktaladı.

Pep Guardiola ve Jose Mourinho, ABD’de oynanacak International Champions Cup’ta birbirlerine rakip olacaklar.

İLGİLİ HABER Chelsea, Diego Costa`nın fiyatını belirledi Chelsea, Diego Costa`nın fiyatını belirledi