SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol Östersunds maçı sonrası canlı yayında patladı!

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda 2-0'ın rövanşında Östersunds ile 1-1 berabere kalıp Avrupa Kupaları'ndan elendi. Maçın ardından NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray yönetimini eleştirdi.

Güncellenme: 08:40, 21/07/2017
Mehmet Demirkol Östersunds maçı sonrası canlı yayında patladı!

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Östersunds maçı sonrası eleştirilerde bulundu. “Büyük takımlar gerekeni yapar. Selçuk çok iyi oyuncu, ama olmuyor” diyen Demirkol, “Tolga Ciğerci dünyanın hiçbir yerinde 2 milyon Euro etmez. Veren kişi de iyi niyetli değil” dedi. Takımda yenilenme olduğunu hatırlatan Mehmet Demirkol, “Transferler yapıldı; ama lazım olan yere değil. Öndeki dörtlüyü değiştirmeden sezona başlamak, oraya bir santrafor alarak sezona başlama ihtimali var mıydı? Podolski gitti, Gomis geldi. Zaten orası işleyen yer. Problem olan yere bakalım. Asıl problem olan yere el atılmıyor. Asıl problemin olduğu yer, geçen sezon ortasından beri belli: ortasahanın merkezine. Hatta sürekli oraya transfer yapıldı. Tolga ve De Jong alındı; alındı da alındı. Melo sonrası boşluğu doldurmak için. Sadece Melo sonrası bir boşluk değil. Selçuk sonrası bir boşluk var. Büyük takımlar gerekeni yapar. Selçuk çok iyi oyuncu, ama olmuyor. Guti gitmedi mi? Gitti. Bu kararı vermek lazım. Maalesef, üzülerek söylüyorum. Belki problemli, kendisi var ama aslında yok. Belki Melo’nun tandemini bulamamakla ilgili ama, daha fazlası da var galiba. Bunu benim söylemem üzücü ki Selçuk beğendiğim bir oyuncu” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi`ne veda ederek tarihe geçti! Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi`ne veda ederek tarihe geçti!

“TOLGA CİĞERCİ DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE 2 MİLYON EURO ETMEZ”

“Ortasahanın ortasına el atmak lazımken, geri kalan her yere el atıldı” diyen Demirkol, “Ancak buraya adam bulunamadı. Bulunan adamlar da hem orayı doldurabilecek adamlar değil. Hem çok yüksek maliyetli adamlar. Tolga Ciğerci dünyanın hiçbir yerinde 2 milyon Euro edemez. Olamaz böyle bir şey. ‘Ediyor’ diyen adamın futbol aklında problem vardır. Edemez, 400 bin Euro alıyordu ve ciddi sakatlıkları vardı. Son 3 sezonu oynayamadan geldi. Bir sezonu yarım oynadı. İlk çıktığında umut vaat eden bir oyuncuydu. Ama bu değil. Burada bir problem var. Bu “Yanlış seçtik” değil. Bu problem aynı Tarık Çamdal’a aynı maaşı veren problemle aynı, etmez. Kariyeri boyunca bir asist yapmış bir oyuncu Galatasaray’a transfer edilemez. Olmaz.” eleştirisinde bulundu.

İLGİLİ HABER Taraftarı çıldırtan Ayhan Akman görüntüsü! Taraftarı çıldırtan Ayhan Akman görüntüsü!

Tolga Ciğerci’nin olmayacağını herkesin söylediğini kaydeden Mehmet Demirkol, “Futbol dünyasında konuştuğum kimseden, ‘bu adam iyi çocuk ama oynar’ diyeni duymadım. Buna rağmen transfer yapıldı. Burada iyi niyet görmem. Burada iyi niyet yok. Tolga Ciğerci’ye 2 milyon Euro veren iyi niyetli değil. Bunun karşılığı yok. Bu işlemi kuramazsın. Neden sorusunun cevabını veremiyorsun. Neyi kapattı… Yine de Östersunds maçını kapatmaz. Birbirinden farklı iki konu. Her şeye rağmen bu kadronun doğru hamlelerle ve planla bu takımı yüzde yüz geçmesi gerekirdi” açıklamalarını yaptı.

 

Yayınlanma Tarihi:22:58,