SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor'da Başkan İbrahim Kızıl'ın istifa etmesinin ardından iş adamı Hasan Şahin, scout ekibinden Mehmet Bakadan, Brezilyalı Marcelo Grinblat ve Sportif Direktör eski milli futbolcu Mustafa Yücedağ ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Gaziantepspor’un 30 Temmuz’da yapılması planlanan kongrede kulüp başkanlığına aday olacağını açıkladı.

El ele Gaziantepspor'u hak ettiği yere taşıyacaklarını belirten Şahin, “Gaziantepspor’u şehir ile barıştırmak ve gerçek kimliğine tekrar kavuşturmak adına başkanlığa adayım. İşadamıyım, benim bu saatten sonra partim Gaziantepspor’dur. Gaziantepspor Güneydoğu’nun tek temsilcisiydi. Gaziantepspor’un ligden düşmesi sadece Gazianteplileri değil, bütün Güneydoğu’yu üzmüştür. İsimler şahıslar geçicidir, ama Gaziantepspor kalıcıdır” dedi.

“Gövdemi dağın altına koyuyorum”

Gaziantepspor için gövdesini dağın altına koyacağını ifade eden Şahin, “Gaziantepspor için ben elimi taşın altına değil, gövdemi dağın altına koydum. Hayatta hep başarılı oldum. Gaziantep’te yaşayan herkes elini taşın altına koymalıdır. İşimiz kolay değil, mali sorunlar var. Şuanda elimizde geçen seneden kalma sadece 2 futbolcu var. Bir an önce kampa gitmemiz gerekiyor. Mali sorunları çözmemiz gerekiyor. El birliği ile bunu başaracağız” şeklinde konuştu.

“Kızıl soyadı benim yönetimimde olmayacak”

Gazetecilerin Kızıl'lar yönetimde yer alacak mı sorusuna Şahin, “Levent Kızıl diye eski futbol federasyonu yöneticisi Bursaspor'un da kulüp başkanıydı. O gelse dahi benim yönetimimde yer alamaz” diye esprili bir cevap verdi.

Hasan Şahin’in başkan seçilmesi durumunda takımda sportif direktör olarak görev alacak olan Mustafa Yücedağ ise, alt yapıya önem vereceklerini belirterek, geçlerle iyi iş yapacaklarını söyledi.