SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Elif Elmas için ne kadar ödeyecek?

Yıllar önce Kadıköy’deki boğa heykeli önünde fotoğraf çektirecek kadar kendini sarı-lacivertlilere yakın hisseden Elif Elmas hakkında FIFA’dan da iyi haber bekleniyor

Güncellenme: 12:02, 20/07/2017
Fenerbahçe, Elif Elmas için ne kadar ödeyecek?

İrfan Yirmibeş – SÖZCÜ SKOR / Makedonya futbolunun yeni yeteneği olarak hayatımıza giren Elif Elmas'ın Fenerbahçe'ye transferi şaşkınlık yaratmıştı. 17 yaşındaki orta sahanın ise sarı-lacivertli formayı giyme hayalinin peşinden geldiği ortaya çıktı.

Elif'in, daha küçük bir çocukken Kadıköy'deki boğa heykelinin önünde çektirdiği fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı. Taraftarlar, Serhat Akın'dan sonra kimseye yakıştırılmayan ‘Kadıköy Boğası' lakabının varisi olarak da Elif Elmas'ı seçti.

İLGİLİ HABER Angelovski`den Elif Elmas sözleri: O da bizim Emre Mor`umuz Angelovski`den Elif Elmas sözleri: O da bizim Emre Mor`umuz

Anlaşmanın detayları da belli oldu. Fenerbahçe, beş yıllık sözleşme imzalayacağı 17 yaşındaki futbolcuya sezon başına 700 bin Euro, kulübüne ise 300 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyecek. Öte yandan sarı-lacivertliler, gereken transfer iznini FIFA'dan alacağına inanıyor.

Oyuncunun babasına Türkiye'de iş bulunurken yapılacak başvuruda Elif'in 20 günle reşitlik hakkından mahrum kalmaması savunulacak. Olumsuz bir karar halinde ise genç oyuncu sezonun ilk yarısını Rabotnicki'de geçirecek.

İLGİLİ HABER Elif Elmas ne zaman Fenerbahçe forması giyecek? Elif Elmas ne zaman Fenerbahçe forması giyecek?

Yayınlanma Tarihi:08:21,