SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’e Selahattin Aydoğdu’nun avukatından cevap

Alaçatı'da yaşanan kavga sonrası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in ardından Adana Demirspor'un eski kulüp başkanı Selahattin Aydoğdu'nun avukatı da açıklamalarda bulundu. Avukat Koray Battal, "Terim özür dileyeceği yerde, olayları çarpıtıyor" dedi.

Güncellenme: 22:32, 20/07/2017
Fatih Terim’e Selahattin Aydoğdu’nun avukatından cevap

Fatih Terim’in damatlarıyla karıştığı kavganın yankıları sürüyor. Son olarak Selahattin Aydoğdu’nun avukatı Koray Battal, basın toplantısı yapan Fatih Terim’e yanıt verdi. Battal, “Fatih Terim özür dileyeceği yerde olayları çarpıtıyor” diye konuştu.

Battal, ”Fatih Terim Alaçatı’da yarattığı, utanç verici tabloyu, gerçek dışı söylemlerle, aslından uzaklaştırmaya çalışmıştır. Alkollü olduğu her halinden belli olan Terim, Bodrum’dan Alaçatı’ya gelerek; iki damadı, bir koruması ve damadının mekanından bazı kişilerin katılımıyla, müvekkilin restoranını basmış, Aydoğdu ve çalışanlarına saldırmıştır. Müvekkilin üç çalışanı hastaneden darp raporu almıştır. Biz olayı adli mercilere taşıdık” dedi.

“TERİM, AYDOĞDU’YU TEHDİT ETTİ”

İzmir Alaçatı’da Adana Demirspor’un eski kulüp başkanı Selahattin Aydoğdu’ya ait Yüzevler Kebapçısı’nın bitişik komşusu olan Fatih Terim’in damadı Ahmet Baran Çetin, Beeves isimli mekanında meydana gelen olaylar ile ilgili Fatih Terim, uzun süren suskunluğunun ardından dün bir basın açıklaması yapmıştı. İLGİLİ HABER Fatih Terim `Bir daha yaparım` sözlerine açıklık getirdi Fatih Terim `Bir daha yaparım` sözlerine açıklık getirdi

Terim’in yaptığı açıklamasının ardından olayın tarafı Selahattin Aydoğdu’nun avukatı Koray Battal, müvekkili adına İhlas Haber Ajansı’na özel açıklama yaptı. Fatih Terim’in Türk milletinin aklı ve vicdanı ile dalga geçtiğini belirten avukat Koray Battal, ”Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, üç gün susup, konuyu düşündükten sonra, dördüncü gün konuşmuş ve Alaçatı’da yarattığı, utanç verici tabloyu, gerçek dışı söylemlerle, aslından uzaklaştırmaya çalışmıştır. Oysa gerçek, herkesin bildiği gibi şöyledir: Müvekkilim Selahaddin Aydoğdu, Çeşme Alaçatı’da açtığı Yüzevler mekanını çalıştırmaktadır. Müvekkilimin restoranının yanında, Fatih Terim’in damadı Ahmet Baran Çetin, önce bir mekan açmış, kısa süre sonra da iki mekan arasına çarşıyı bölecek şekilde bir paravan kurmuştur. Müvekkilimden bağımsız olarak, Çarşı Yönetimi bu görüntüden rahatsız olmuştur. Yine müvekkilim dışında, yönetim bu durumu mekan sahibi Terim’in damadı ve ortağı olduğu öne sürülen ablasına iletmiştir. Bu durum üzerine 14 Temmuz akşamı Fatih Terim, müvekkilim Aydoğdu’yu telefon ile aramıştır. Terim’in sorusu üzerine, müvekkilim paravanla ilgili hiçbir şikayetinin bulunmadığını, konunun Çarşı Yönetimi’nin insiyatifinde geliştiğini belirtmiş, iyi niyetle Fatih Terim’i bilgilendirmiştir. Fatih Terim ise hakaret etmeye başlamış ve müvekkilime neden damadının yanında dükkan açtığını sormuştur. Bu saçma soru karşısında, Aydoğdu, kendisini sakin olmaya davet etmiştir. Ama Terim, Aydoğdu’yu tehdit etmiş ve hakaretini sürdürmüştür. Müvekkilim ‘Hocam beni tehdit etmeyin’ diye uyarmış, ama Terim tehditini ‘oraya gelirim ‘ diyerek sürdürmüştür. Müvekkilim de ‘buyur gel o zaman hocam’ diye karşılık vermiştir. İLGİLİ HABER Fatih Terim konuştu sosyal medyadan tepki yağdı Fatih Terim konuştu sosyal medyadan tepki yağdı

Avukat Battal sözlerine şu şekilde devam etti; ”Alkollü olduğu her halinden belli olan Terim, Bodrum’dan Alaçatı’ya gelerek; iki damadı, bir koruması ve damadının mekanından bazı kişilerin katılımıyla, müvekkilin restoranını basmış, Aydoğdu ve çalışanlarına saldırmıştır. Müvekkilin üç çalışanı hastaneden darp raporu almıştır. Fatih Terim saldırıda, korunma amaçlı gördüğü direniş karşısında, yanındakilerle birlikte mekandan kaçmıştır. Güvenlik kameralarında bu baskın kayıtlıdır. Birden fazla kişiyle nitelikli yağma, kasten yaralama, tehdit ve hakaret suçlarının unsurları oluşmuştur. Konu şikayetimizle adli makamlara intikal etmiştir” dedi.

”ÖZÜR DİLEYECEĞİ YERDE, GERÇEKLERİ SAPTIRIYOR”

Olayın açık ve net olduğunu belirten Aydoğdu’nun avukatı Koray Battal; ”Fatih Terim kameraların karşısında milletimizden özür dileyeceği yerde, gerçekleri saptırarak olayın yönünü damadı Ahmet Baran Çetin’in ablası ve iş ortağı olduğu söylenen Zeynep Çetin’e çevirmiştir. Fatih Terim’in sergilediği bu tavır, açıkça Milletimizin aklıyla alay etmektir. Müvekkilimin hiçbir diyaloğu bile olmadığı bir hanımefendiye, iddia edildiği gibi hakaret etmesi, tehdit etmesi, tacizde bulunması, hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu kötü niyetli açıklamanın nedeni ise müvekkilimi kendi ailesi ve çevresi önünde zor duruma düşürme çabasıdır. Kadının ve aile değerlerinin kutsal görüldüğü bir gelenekte yetişmiş müvekkilime yönelik ‘kadına taciz’ söylemi, edepsizliğin zirvesidir” dedi.