SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’a büyük destek! Aldıkları oyunculara geri gönderdiler!

Aldığı 2 dönem transfer yasağı cezasının ardından zor durumda kalan Eskişehirspor ve yeni yönetimine destek Anadolu ekiplerinden geldi

Güncellenme: 17:06, 20/07/2017
Eskişehirspor’a büyük destek! Aldıkları oyunculara geri gönderdiler!

Türk futbolunun önemli ekiplerinden Eskişehirspor, aldığı 2 yıllık transfer yasağı cezası ile zor günler geçiriyor.

Göreve geçtiğimiz hafta gelen Başkan Sinan Özeçoğlu ve ekibi, bu sıkıntılı süreçte ortaya çıkan kulüpler dayanışmasının ardından özel bir teşekkür mesajı yayınladı. Eskişehirspor’un eski yönetimi altında takımdan ayrılıp, farklı takımlarla anlaşan futbolcular, yeni sözleşmelerini feshedip Eskişehirspor’a geri dönüyorlar.

EZELİ REKABET – EBEDİ DOSTLUK

Elazığspor konuyla ilgili “Düşene bir tekme de biz vurmayız” açıklaması yapıp, görüşmekte olduğu Chikeluba Ofoedu transferinden vazgeçerek Es Es’e desteğini duyururken, Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek de Kaan Kanak‘la yaptıkları sözleşmeyi feshedip, Kaan’ın yuvaya geri dönmesine yardımcı oldu.

ESKİŞEHİRSPOR’DA TEŞEKKÜR MESAJI

Futbolcularının bir bir yuvaya dönmesi üzerine bir teşekkür mesajı yayınlayan Eskişehirspor, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Daha önce Elazığspor Kulübü, oyuncumuz Chikeluba Ofoedu ile görüşme yapmasına rağmen, kulübümüzün almış olduğu transfer cezası nedeni ile bu görüşmeleri sonlandırması ve kulübümüze desteğinden dolayı başta Başkanı Sayın Sedat Karataş olamak üzere, yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.

Beraberinde, Evkur Yeni Malatyaspor da Elazığspor Kulübü ile aynı duruşu göstererek, Kaan Kanak ile sözleşme imzalamasına rağmen, sözleşmesini feshedip Kulübümüze dönmeyi kabul eden Kaan Kanak'a, buna imkân sağlayan başta Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Sayın Adil Gevrek ile Teknik Direktörleri Ertuğrul Sağlam'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bu bağlamda Mehmet Murat Uçar transferini gerçekleştirmesine ve imza attırmasına rağmen Altınordu A.Ş. Kulübü Başkanı Sayın Seyit Mehmet Özkan’a Mehmet Murat Uçar ile sözleşmelerini feshedip, Kulübümüze geri dönmesine olanak sağladığından dolayı teşekkür ederiz.

Kamuoyuna duyurulur.”

ESKİŞEHİRSPOR GELECEK UMUTLU

Bu gelişmelerin ardından şimdi gözler takımdan ayrılan Kamil Ahmet Çörekçi ve Ruud Buffin’e çevrildi. Yönetimden gelen bilgiler bu futbolcularla görüşmelerin sürdüğü yönünde…