SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman: Fenerbahçe’nin en büyük transferi taraftarı olur

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İsviçre'nin Montrö kentinde Alpler Futbol Festivali Turnuvası kapsamında oynadıkları karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Güncellenme: 08:56, 20/07/2017
Aykut Kocaman: Fenerbahçe’nin en büyük transferi taraftarı olur

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İsviçre kampında Monaco ile 1-1 berabere kaldıkları hazırlık maçının ardından mevcut kadro ve transferle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kocaman “Taraftarlar transfer bekliyor ama öbür taraftan da şartlar var. Bütün bu şartların içinde bir şeyler yapmak gayreti, kulüpte var. Oyuncuların saha içindeki verimliliğini artırmak ve özellikle taraftarı stada çekmek bizim için önemli. Fenerbahçe’nin en büyük transferi taraftarı olur” dedi.

Monaco karşılaşmasına ilk 11’de başlayan Robin van Persie’ye de değinen Aykut Kocaman “Robin van Persie geldiğimizden bu yana iyi niyetli ve çalışıyor. Bugünkü maç büyük bir veri değil. Onun sahadaki varlığı bizim için önemli. Biraz daha fazla topla buluşturmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe galibiyeti unuttu Fenerbahçe galibiyeti unuttu

Karşılaşmanın ikinci yarısını iki bölüme ayırarak değerlendiren sarı-lacivertli teknik adam, “Oyuncu değişikliklerine kadar bariz üstünlük sağladılar. İlk bölümde daha çok hırpalandık, çok fazla üstümüze geldiler ancak oyuncu değişikliklerinden sonra daha enerjik bir takım sahaya çıktı. Rakibe daha çok baskı yapmaya başladık, gol gelince moral ve oyun ritmi de bize geçti. Galibiyeti kaçırdığımızı söyleyebilirim. Futbolun içindeki ilginçliklerden bir tanesiydi bu.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin beklenen seviyeye geldiğini söylemenin “aşırı iyimserlik” olacağını belirten Kocaman, takımın tam olarak hazır hale gelmesinin 1,5-2 ay sürebileceğini kaydetti.

Deneyimli teknik adam, Isla ve Eljif transferleriyle ilgili de “İki oyuncu daha aramıza katılacak, katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin yeni transferi Mouricio Isla İstanbul`a geldi Fenerbahçe`nin yeni transferi Mouricio Isla İstanbul`a geldi

Yayınlanma Tarihi:08:54,