SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Arif Gül, BMX Köln’de şampiyonluk istiyor

Arif Gül, BMX Köln’de şampiyonluk istiyor

Red Bull sporcusu Arif Gül, geçen sene beşinci tamamladığı BMX Köln'de bu sezon birincilik için mücadele verecek.

Bisikletle akrobatik hareketler yapan sporcuların yarıştığı BMX’in Avrupa’daki en prestijli şampiyonası, bu hafta sonu Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek. 48 profesyonel sporcunun katılacağı şampiyonada Red Bull sporcusu Arif Gül de mücadele edecek. 19 yaşında olmasına karşın yakaladığı başarılarla dikkat çeken Arif, geçtiğimiz sene beşinci tamamladığı turnuvada bu kez birinci sıra için çabalayacak.

Kitlesini her geçen sene artıran, 2008 Pekin Olimpiyatları’ndan bu yana da olimpik takvimde yer alan BMX’in Avrupa’daki en köklü şampiyonası, bu hafta sonu Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek. Bisikletle akrobatik hareketler yaparak en fazla puanı toplamaya çalışacak sporcuların mücadele edeceği şampiyonada Red Bull sporcusu Arif Gül de ter dökecek. 19 yaşındaki sporcu, geçtiğimiz sene organizasyonu beşinci sırada tamamlamayı başarmıştı. 1 sene boyunca çalışmalarına aralıksız devam eden Arif, Avrupa’nın en iyisi olmak istiyor.

17 Temmuz 2017 Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede Rüzgar sörfünün yaşayan efsanelerinden Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, Türkiye Slalom Ligi'nde ikinci yarışını da kazandı. Seferihisar'dan sonra Dikili'de de birinci olan Dünya Şampiyonu Lena, hem şampiyonluk yolunda önemli bir virajı geride bıraktı hem de PWA Dünya Kupası'nın son ayağı öncesinde formda olduğunu gösterdi. İlgili Haberi Oku

Köln Gençlik Parkı’ndaki şampiyonaya 48 profesyonel sporcu katılacak. Street, flatland, oldschool ve spine mini kategorilerinde yarışacak sporculara, hareketlerinin zorluğuna göre puan verilecek. Türkiye’yi temsil edecek Arif Gül ise diğerlerine göre daha geniş bir parkurda yapılan street disiplininde şampiyonluk kovalayacak. Köln’de birincilerin para ödülü ise 15 bin Euro.

Geçtiğimiz seneki şampiyonaya street dalında Almanlar damga vurmuştu. Beşinci sırada yer alan Arif dışında dereceye giren tüm isimlerin Alman olması dikkat çekmişti. Birinciliği Felix Prangenberg, ikinciliği Daniel Portorreal, üçüncülüğü ise Moritz Nussbaumer almıştı.

16 Temmuz 2017 Ahmet Arslan Red Bull 400`de dünya şampiyonu Red Bull 400 serisinin Dünya Şampiyonası'nda rakiplerini geride bırakmayı başaran Ahmet Arslan, dünya şampiyonluğuna uzanmayı başardı. Almanya'da düzenlenen şampiyonada kadınlarda ise birinciliği Japon Yukari Tanaka elde etti. İlgili Haberi Oku

Röportajlarında uluslararası bir başarı yakalayarak kendisini ispatlamak istediğini sık sık belirten Arif, daha önce İstanbul’da dünyaca ünlü isimlerin de katıldığı Kanyon Urban Freestyle ve İstanbul Extreme Fest’de birinci olmuştu.

BMX Köln’de Türkiye’yi profesyonel kategoride Abdullah Samet Erdem de temsil edecek. Amatörde ise Talha Türkaslan, Batuhan Güldengel, Mesut Serdar İncenacar, Taner Erdas, İsmail Emre Dalgıç ve Murat Özdemir yarışacak.