SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bisikletle akrobatik hareketler yapan sporcuların yarıştığı BMX’in Avrupa’daki en prestijli şampiyonası, bu hafta sonu Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek. 48 profesyonel sporcunun katılacağı şampiyonada Red Bull sporcusu Arif Gül de mücadele edecek. 19 yaşında olmasına karşın yakaladığı başarılarla dikkat çeken Arif, geçtiğimiz sene beşinci tamamladığı turnuvada bu kez birinci sıra için çabalayacak.

Kitlesini her geçen sene artıran, 2008 Pekin Olimpiyatları’ndan bu yana da olimpik takvimde yer alan BMX’in Avrupa’daki en köklü şampiyonası, bu hafta sonu Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek. Bisikletle akrobatik hareketler yaparak en fazla puanı toplamaya çalışacak sporcuların mücadele edeceği şampiyonada Red Bull sporcusu Arif Gül de ter dökecek. 19 yaşındaki sporcu, geçtiğimiz sene organizasyonu beşinci sırada tamamlamayı başarmıştı. 1 sene boyunca çalışmalarına aralıksız devam eden Arif, Avrupa’nın en iyisi olmak istiyor.

İLGİLİ HABER Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede

Köln Gençlik Parkı’ndaki şampiyonaya 48 profesyonel sporcu katılacak. Street, flatland, oldschool ve spine mini kategorilerinde yarışacak sporculara, hareketlerinin zorluğuna göre puan verilecek. Türkiye’yi temsil edecek Arif Gül ise diğerlerine göre daha geniş bir parkurda yapılan street disiplininde şampiyonluk kovalayacak. Köln’de birincilerin para ödülü ise 15 bin Euro.

Geçtiğimiz seneki şampiyonaya street dalında Almanlar damga vurmuştu. Beşinci sırada yer alan Arif dışında dereceye giren tüm isimlerin Alman olması dikkat çekmişti. Birinciliği Felix Prangenberg, ikinciliği Daniel Portorreal, üçüncülüğü ise Moritz Nussbaumer almıştı.

İLGİLİ HABER Ahmet Arslan Red Bull 400`de dünya şampiyonu Ahmet Arslan Red Bull 400`de dünya şampiyonu

Röportajlarında uluslararası bir başarı yakalayarak kendisini ispatlamak istediğini sık sık belirten Arif, daha önce İstanbul’da dünyaca ünlü isimlerin de katıldığı Kanyon Urban Freestyle ve İstanbul Extreme Fest’de birinci olmuştu.

BMX Köln’de Türkiye’yi profesyonel kategoride Abdullah Samet Erdem de temsil edecek. Amatörde ise Talha Türkaslan, Batuhan Güldengel, Mesut Serdar İncenacar, Taner Erdas, İsmail Emre Dalgıç ve Murat Özdemir yarışacak.

Yayınlanma Tarihi:17:39,