SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü bisikletçi Pawel Poljanskji’nin bacakları şaşkına çevirdi

Fransa Bisiklet Turu'nda Pawel Poljanski'nin 16. etap sonunda bacaklarının fotoğrafı, sosyal medyayı salladı

Güncellenme: 09:52, 19/07/2017
Ünlü bisikletçi Pawel Poljanskji’nin bacakları şaşkına çevirdi

SKOR DIŞ HABERLER / ÖZEL

“Bir fotoğraf bin kelimeye eşdeğerdir” sözünü hatırlatan bir kare Fransa’dan geldi.

Fransa Bisiklet Turu'nda 16. etap Sunweb takımından Michael Matthews'ın galibiyetiyle sona ererken, Pawel Poljanski'nin etap sonunda bacaklarının fotoğrafı sosyal medyayı salladı. Rüzgarlı ve yüksek tempoyla geçen etap sonunda Poljanski'nin damarlarının genleştiği görülüyor.

Instagram hesabından bacaklarının fotoğrafını paylaşan 27 yaşındaki bisikletçi, “16 etap sonunda sanırım bacaklarım biraz yorgun gözüküyor” ifadelerini kullandı. Fotoğraf kısa sürede internette viral hale geldi.

İLGİLİ HABER Peter Sagan, dirsek attı, Fransa Bisiklet Turu`ndan diskalifiye oldu! Peter Sagan, dirsek attı, Fransa Bisiklet Turu`ndan diskalifiye oldu!

Bora–Hansgrohe takımı için yarışan Poljanski, şu anda genel klasmanda 75’inci sırada yer alıyor.

Queensland Üniversitesi öğretim üyesi doktor Bradley Launikonis, uzun mesafe bisiklet kullanmanın vücuda olan etkilerini şöyle anlattı: “Normalde, dinlenirken bacaklarımıza dakikada 5 litre kan inişi olur. Ortalama bir sporcu için maksimum egzersiz ile bu miktar 20 litreye çıkar. Bu elit bisikletçiler ise bu sayıyı ikiye katlar, dakikada 40 litre kan bacaklar iner. Kan bacakta birikebilir ve damarların bu şekilde görünür olmasına yol açar.”

İLGİLİ HABER Kaza hatırası: `Sahibinden satılık forma. Bir kez giyildi...` Kaza hatırası: `Sahibinden satılık forma. Bir kez giyildi...`

Yayınlanma Tarihi:08:57,