SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robin van Persie’den Aykut Kocaman’a övgü

Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'nin yıldız golcüsü Robin van Persie, yeni sezondan umutlu olduğunu söylerken teknik direktör Aykut Kocaman hakkında açıklamalarda bulundu

Güncellenme: 07:38, 19/07/2017
Robin van Persie’den Aykut Kocaman’a övgü

İrfan Yirmibeş – SÖZCÜ SKOR / Robin van Persie, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi, geride kalan iki yıla nazaran çok farklı bir kimlik çizdi. Fizik eksikliğini gidermek için çalışan, bunun katkısını da idmanlarda alan RVP, değişimdeki aslan payını Aykut Kocaman'a verdi.

Kocaman'ın tarzı için, “Hocamızın taktiksel anlamda bize anlattıkları heyecan veriyor. İstediklerini anlatış şekli harika. Yeni sezona dair heyecan duyuyorum” diyen Van Persie, “Bir futbolcunun kendini mutlu hissetmesi önemlidir. Ortaya güzel bir tablo çıkar. Son birkaç hafta, F.Bahçe'deki en mutlu dönemim. Umarım birbirimizi mutlu etmeye devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Kocaman, doğru adam RVP şunları söyledi: “Son 6 yılımda 6 farklı hocayla çalışmak benim için oldukça farklı. Aykut Kocaman, umarım uzun süre kalır. Bence Fenerbahçe'yi ileriye götürecek doğru adam Kocaman. Son iki yıla baktığımda daha iyisini yapmak istiyorum. Türkiye, iyi oyuncuların oynadığı zor bir lig. 2 yıllık tecrübeyle neler olacağını biliyorum. Saha içi ve dışındaki Türk hayat tarzına alıştım. Bunu avantaj olarak kullanacağım.”