SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Östersunds’un yeni kalecisi G.Saray hayranı çıktı

Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu rövanşında Galatasaray ile karşılaşacak olan Östersund'un kaleci krizi ilginç bir sonla sonuçlandı. İstanbul'a tek kaleci ile gelmemek için acil bir transfer yapan Östersunds'un 4. ligden bulduğu kaleci, Galatasaray hayranı çıktı!

Güncellenme: 10:36, 19/07/2017
Östersunds’un yeni kalecisi G.Saray hayranı çıktı

Östersunds kalecisi Andreas Andersson yaşadığı sakatlık nedeniyle Galatasaray karşısında takımını yalnız bırakacak.

İsveç ekibinin UEFA'ya gönderdiği listede ise yalnızca iki kaleci ismi bulunuyordu. Andersson'un sakatlanmasıyla takım 18 kişilik kadro için yalnızca bir file bekçisiyle kaldı.

Bunun üzerine harekete geçen Östersunds 2 gün kala transfer yaptı. Aynı kentin bir diğer takımı olan ve İsveç 4. Ligi'nde mücadele eden IFK'nın İngiliz file bekçisi Andrew Mills kadroya dahil edildi.

İLGİLİ HABER Östersunds, Galatasaray maçına tek kaleciyle çıkabilir Östersunds, Galatasaray maçına tek kaleciyle çıkabilir

Takımıyla İngiltere'de kampta bulunan ve Alsen'e karşı hazırlık maçına çıkmaya hazırlanan 23 yaşındaki file bekçisine telefonla ulaşan ve kendisini ikna eden Östersunds yöneticilerinin çağrısı üzerine doğrudan uçağa binen ve İsveç'e giden Mills için UEFA'ya başvuruldu.

Östersunds yetkilileri içinde bulundukları durumu anlatarak, Galatasaray karşısında 18 kişilik kadroya almak üzere UEFA'dan izin istedi. Transferin bir maçlık olduğu, Mills'in ardından kendi takımına döneceği belirtildi.

“FAVORİM GALATASARAY’DI”

Östersunds kafilesiyle İstanbul'a gelen Mills, “16 yaşındayken ailemle birlikte 4 ay Türkiye'de kaldım. Etrafta favori takımım Galatasaray'ın formasıyla gezerdim. Şimdi Galatasaray'a karşı sahaya çıkacağım, şok içindeyim” dedi.

İLGİLİ HABER Tudor`un Östersunds maçı öncesi Belhanda bekleyişi Tudor`un Östersunds maçı öncesi Belhanda bekleyişi

Yayınlanma Tarihi:09:43,