SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim kavgasını dünya basını böyle gördü: Kebap Savaşları

Fatih Terim'in kebapçı baskını Türkiye'nin neredeyse birinci gündemi oldu. Deneyimli teknik adamın karıştığı bu olayın yankısı ise Türkiye sınırlarını aştı. Ada basını haberi ilginç bir şekilde sundu.

Güncellenme: 09:30, 19/07/2017
Fatih Terim kavgasını dünya basını böyle gördü: Kebap Savaşları

Fatih Terim’in İzmir Alaçatı’da karıştığı kavga sadece Türkiye’de yankı bulmadı. İngiliz basını, deneyimli teknik adamın karıştığı bu kavgayı haber olarak işlediler.

Haber başlığında “Türkiye Teknik Direktörü Fatih Terim, çetesiyle Kebab Salonu’nu yerle bir ederek karakolluk oldu” ifadesine yer verildi.

İLGİLİ HABER Fatih Terim İstanbul`a döndü... Kavga hakkında ilk yorumu yaptı Fatih Terim İstanbul`a döndü... Kavga hakkında ilk yorumu yaptı

İngiliz The Sun Gazetesi’nin internet sitesinde Fatih Terim’in bu olayı ilginç bir şekilde servis edildi. “Kebab Wars” (Kebap Savaşları) başlığıyla verilen haberde bol bol döner görselleri kullanıldı.

Haberde olaya dair bilindik detaylara yer verilirken, Terim’in başı çektiği grupla birlikte karıştığı kavgadan ötürü polis soruşturmasına maruz kaldığının altı çizildi.

Kebabın Türkiye’de özel bir yiyecek olduğunun altı çizilirken, Fatih Terim’in “başı polis ile dertte” ifadesi kullanıldı.

Hürriyet İLGİLİ HABER Fatih Terim ile kavga eden Selahattin Aydoğdu`nun ifadesi: Tehdit kastım yok Fatih Terim ile kavga eden Selahattin Aydoğdu`nun ifadesi: Tehdit kastım yok