SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Eliaquim Mangala transferi için yeniden devrede

Yöneticiler, Fransız savunma oyuncusu Mangala'nın transferinde önemli yol aldı. Buna en çok, iki yıldır sol ayaklı hızlı stoper isteyen kurt teknik adam sevinecek

Güncellenme: 09:59, 19/07/2017
Beşiktaş, Eliaquim Mangala transferi için yeniden devrede

Ali Aydın / SÖZCÜ SKOR – Şampiyonlukla taçlanan son iki sezonun ardından Şampiyonlar Ligi'nde de başarı arzulayan Beşiktaş'ta transfer çalışmaları sürüyor. Marcelo'nun gidişiyle savunmaya bir takviye yapması şart hale gelen siyah-beyazlılar, yeniden Eliaquim Mangala ismine yoğunlaştı.

Manchester City ve Fransız stoperle görüşmeler yapılıyor. İngiliz ekibi, geçen sezon kiraladığı futbolcu hakkında kararını kamp sonunda verecek. İngiliz gazeteci Jonathan Johnson da “PSG, Pepe'den sonra Mangala'yı da Beşiktaş'a kaptırabilir” mesajıyla iddiaları doğruladı.

Managala da 2018 Dünya Kupası öncesi Fransa Milli Takımı'na yeniden seçilebilmek için düzenli oynayabileceği bir adres arıyor. Kendisini isteyen PSG'de kadroya fazla giremeyeceğini düşünen 26 yaşındaki stoperin, Beşiktaş'a sıcak baktığı belirtiliyor.

Mangala, tam da Şenol Güneş'in istediği tarzda bir isim. İki yıldır sol ayaklı ve hızlı bir savunma oyuncusu talep eden Güneş, Fransız oyuncunun alınmasına çok sıcak bakıyor. Savunma dörtlüsünü Gökhan Gönül, Pepe, Mangala ve Adriano'dan kurma planları yapan kurt hoca, görüşmelerden gelecek iyi haberleri bekliyor.

Yayınlanma Tarihi:07:17,