SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Paul Pierce’ten Boston Celtics’e sembolik imza!
NBA

Paul Pierce’ten Boston Celtics’e sembolik imza!

Sezon sonunda emekliye ayrılma kararı alan Paul Pierce, basketbola vedasını bir Celtics oyuncusu olarak yapacak.

10 kez NBA All-Star seçilen ve kariyerinin ilk 15 yılını Boston Celtics'te geçiren Paul Pierce, 2008'de şampiyonluk yaşadığı takımın formasıyla emekli olacak. Adını NBA efsaneleri arasına yazdıran oyuncuyla sembolik bir sözleşme imzalayan Celtics, Pierce'ın 34 numaralı formasını da yakında TD Garden'ın çatısına asacak.

Boston Celtics'in 1998 NBA Draft'ında 10. sıradan seçtiği Pierce kariyerini Brooklyn Nets, Washington Wizards ve Los Angeles Clippers takımlarıyla noktaladı.

Celtics'le imzaladığı sözleşme sonrası açıklamalar yapan Pierce, “Bir kez daha kendimi bir Celtics oyuncusu olarak adlandırmama imkan sağlayan bu sözleşmeyi imzalamak benim için bir onurdur. Bu şehir ve organizasyon beni aldı ve kendilerinden bir parça yaptı. Kariyerimi başka türlü bitirmeyi asla düşünemezdim. Hayatım boyunca bir Celtic olacağım” ifadelerini kullandı.

Celtics'ten yapılan açıklamada ayrıca Pierce'ın takım tarihinde tüm zamanların en fazla üç sayılık (1,823), serbest atış (6,434) isabetleri ve top çalma (1,583) istatistiklerine ulaşan oyuncu olduğu belirtilirken, 24,021 sayıyla da John Havlicek'in ardından en skorer ikinci oyuncu olduğu aktarıldı.

Eurohoops