SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ömer Üründül’den Fenerbahçe’ye forvet tavsiyesi: Kritere takılıyorsan Mehmet Batdal’ı al

Spor yazarı Ömer Üründül, forvet arayışındaki Fenerbahçe'ye transfer tavsiyesinde bulundu. Finansal Fair Play'a takılan sarı-lacivertlilere Medipol Baiakşehir'de oynayan Mehmet Batdal'ı almasını önerdi.

Güncellenme: 12:58, 18/07/2017
Ömer Üründül’den Fenerbahçe’ye forvet tavsiyesi: Kritere takılıyorsan Mehmet Batdal’ı al

Fenerbahçe, Emenike ve Sow’un takımdan ayrılmasının ardından Robin van Persie’yi zorlayabilecek bir forvet arayışında… Gündeme birçok isim gelmesine rağmen henüz forvet transferini tamamlayamayan sarı-lacivertli takıma, spor yazarı Ömer Üründül’den bir tavsiye geldi. Sabah’taki köşe yazısında Fenerbahçe yönetimine seslenen Ömer Üründül, Medipol Başakşehir’de oynayan Mehmet Batdal’ın alınabileceğini yazdı.

İLGİLİ HABER Elif Elmas`ın Fenerbahçe`ye transer hikayesi Elif Elmas`ın Fenerbahçe`ye transer hikayesi

İşte Ömer Üründül’ün ‘Kriterlere takılıyorsan Mehmet Batdal’ı al’ başlıklı o yazısı:

“F.Bahçe, FFP nedeniyle yabancı santrfor alamıyorsa çözüm uzakta değil. Ben olsam, taraftar ve medya baskısını düşünmeden Mehmet'i transfer ederdim

Aykut Kocaman, geçtiğimiz hafta içi bir beyanat verdi: “Van Persie ve Fernandao’nun durumları ortada. Mutlaka bir santrfora ihtiyacımız var. Ama FFP’ye takılıyor. Hala Valbuena’nun durumunu bile halledemedik.”

İşte bu gerçekçi bir açıklamaydı. Ama aynı Kocaman’ın daha sonra demecini okudum:

“Bizi hedefe Van Persie taşıyacak.” Kocaman, Van Persie’ye moral veren açıklamaları göreve gelir gelmez de yapmıştı. Sonra geçen hafta diğerini ve gerçeğini yaptı. Herhalde yönetimden bir uyarı geldi ki, tekrardan ‘Hedefe Van Persie taşıyacak’ beyanatı ortayı çıktı.

F.Bahçe’de Valbuena, Dirar ve Mehmet Ekici’nin ofansif girişimlerine etkinlik getirmek için fiziki açıdan güçlü, hareketli, adam eksiltebilen ve sırtı karşı kaleye dönük oynayabilen bir santrfor şart. Valbuena neden geçen sene başarılı bir performans çizdi? Çünkü Lyon’un hem oturmuş bir saha içi düzeni vardı hem de Lacazette gibi bir santrforu. F.Bahçe’de ise oturmuş bir oyun modeli yok. Zaten orta sahasında pas trafiğini yönlendirecek tipte oyuncusu da yok. Bir de santrfor sorununu eklersek Valbuena ve Dirar’dan yüksek verim almak mümkün olmaz. Van Persie çok önemli bir yıldız ama 3 senedir sürekli fiziki düşüş gösteren ve çok az maç oynayan bu yaştaki bir futbolcunun devamlılık sağlayacağına kesinlikle güvenemezsiniz!

Oyuncu satamadığına göre F.Bahçe’nin iyi bir yabancı transferi yapmayacağı belli. Ama futbolda çareler tükenmez. Yönetimin yerinde olsam taraftar ve medya tepkisini düşünmem, kompleks yapmam, Başkan Göksel Gümüşdağ’dan Mehmet Batdal’ı isterim. Bu görüşümü eleştirenler çıkacaktır. Ama unutulmamalı ki, Mehmet Batdal, ligin ilk yarısında havadan ve yerden sırtı karşı kaleye dönük, istasyon görevi yaparak ofansif orta saha Mossoro ve kanat forveti Visca ile Cengiz’e müthiş bir katkı sağladı. Üstelik goller de attı. Mehmet’in oynadığı bölümde Başakşehir ligi lider götürdü. Transferde yıldız bir isim getirmek önemli. Ancak isim her zaman çare olmuyor. Ben daha çok isme değil, futbolcunun takıma yaptığı katkıya bakarım…”

İLGİLİ HABER Simon Kjaer ve Moussa Sow`un geleceği belli oluyor Simon Kjaer ve Moussa Sow`un geleceği belli oluyor

Yayınlanma Tarihi:12:57,