SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal’dan Sneijder tepkisi!

Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Sneijder'i sarı-kırmızılı takıma transfer eden eski başkanlardan Ünal Aysal, yıldız futbolcunun gönderilmesi ile ilgili çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Güncellenme: 10:31, 15/07/2017
Ünal Aysal’dan Sneijder tepkisi!

Galatasaray'da bir dönem kapandı. Hollandalı yıldız Wesley Sneijder ile sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği resmen borsaya bildirildi. Galatasaray'da Sneijder ile yolların ayrılmasının ardından Hollandalı yıldızı sarı-kırmızılı kulübe 2013'te transfer eden eski başkan Ünal Aysal'dan gündem yaratacak bir açıklama geldi. Vatan Gazetesi'nden İbrahim Seten'e konuşan Aysal, “Acemi ördek suya kıçından dalarmış” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Igor Tudor hedef tahtasında Igor Tudor hedef tahtasında

Öte yandan Galatasaray ile Sneijder arasında yapılan anlaşmada dikkat çeken maddelerden biri ise, Hollandalı yıldızın 3 yıl içinde Türkiye'den başka bir takıma transfer olması halinde Galatasaray'a 20 milyon euro tazminat ödeyecek olması… Sneijder’in 2017/18 sezonunda 4.5 milyon euro alacağından feragat ettiği de anlaşmada borsaya bildirilen maddeler arasında yer aldı. Kap'a yapılan açıklamada “Profesyonel futbolcumuz Wesley Sneijder ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Futbolcu 2017-2018 sezonunda garanti ücreti olan 4.500.000 Euro'dan feragat etmiştir. Ayrıca futbolcu önümüzdeki 3 yıl süre içerisinde Türkiye'de başka bir futbol kulübüne transfer olması durumunda şirketimize 20.000.000 Euro tazminat ödeyecektir” denildi.

Yayınlanma Tarihi:10:27,