SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tuna Altuna, ATP Challenger’da çiftler şampiyonu oldu, Türk spor tarihine geçti

Milli tenisçi Tuna Altuna, İsveç'in Bastad şehrindeki ATP Challenger turnuvasında çiftler şampiyonu oldu ve ATP Challenger Turu'nda çiftler şampiyonluğu kazanan ilk Türk olarak kayıtlara geçti.

Güncellenme: 18:13, 15/07/2017
Tuna Altuna, ATP Challenger’da çiftler şampiyonu oldu, Türk spor tarihine geçti

28 yaşındaki milli tenisçi Tuna Altuna, İsveç’in Bastad şehrinde katıldığı ATP Challenger turnuvasında Çek partneri Vaclav Safranek ile birlikte çiftlerde mutlu sona ulaştı.

Sırasıyla İsveçli, Fransız ve Polonyalı rakiplerini yenerek geldikleri finalde Hint ikili Sriram Balaji/Vijay Sundar Prashanth ile karşı karşıya gelen Altuna/Safranek çifti, baştan sona üstün bir performans sergiledi. Beş kez servis kırdıkları mücadeleden 6-1, 6-4’lük setlerle üstün ayrılan Altuna ve Safranek, böylece büyük ödülü kucakladı.

İLGİLİ HABER Son dakika! Wimbledon`da tek kadınlarda şampiyon belli oldu Son dakika! Wimbledon`da tek kadınlarda şampiyon belli oldu

ATP Challenger Turu’nda çiftler şampiyonluğu kazanan ilk Türk olarak kayıtlara geçen Tuna, bu başarısı neticesinde dünya sıralamasında ilk 200’e girmeyi garantiledi. Altuna, mayıs ayında gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Open ATP turnuvasında da çiftlerde ikincilik ödülüne uzanmıştı.

İLGİLİ HABER Wimbledon`da tek erkeklerde finalin adı belli oldu: Roger Federer-Marin Cilic Wimbledon`da tek erkeklerde finalin adı belli oldu: Roger Federer-Marin Cilic

Yayınlanma Tarihi:18:08,