SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırkpınar’da Recep Kara-İsmail Balaban erken finalinde ağlatan son!

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin son şampiyonu Recep Kara, Er Meydanı’nın iddialı isimlerinden İsmail Balaban karşısında 1 buçuk saat süren mücadele sonunda mağlup oldu.

Güncellenme: 20:39, 15/07/2017
Kırkpınar’da Recep Kara-İsmail Balaban erken finalinde ağlatan son!

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, başpehlivanlık çeyrek finalistleri üçüncü tur müsabakaları sonrasında belli oldu. 2004-2007-2008 ve 2016 yıllarında birinci olan Recep Kara, 2012-2013 yılı başpehlivanı İsmail Balaban ile eşleşti. Erken final niteliğindeki mücadele nefes kesti.

Bir buçuk saat süren ve Er Meydanı'nda kıran kırana geçen mücadelenin ardından altın puanı alarak, adını çeyrek finale yazdıran isim İsmail Balaban oldu. Balaban’ın zaferinin ardından büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Recep Kara uzun süre yerden kalkamazken, izleyenler sıcağın etkisiyle Kara’nın kalkamadığını düşündü. Kara’nın mağlubiyetin ardından gözyaşlarına hakim olamadığı da görüldü. İLGİLİ HABER Son dakika! Pehlivana saldırı ve gözaltı: Er Meydanı`nda dayak skandalı Son dakika! Pehlivana saldırı ve gözaltı: Er Meydanı`nda dayak skandalı

Üçüncü tur güreşlerinde mücadele eden diğer başpehlivanlar, Salih Erinç, Fatih Atlı, Ali Gürbüz, Serhat Balcı, Hamza Köseoğlu, Orhan Okulu ve Şaban Yılmaz çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

Altın kemer yarın sahibini bulacak

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ikinci gününde, 60 başpehlivan dualı çayır Er Meydanı'na ayak bastı. İlk tur güreşlerinin ardından 2 pehlivan bay kurası çekmesinin ardından 28 başpehlivan ikinci turda mücadele etti. 16 Temmuz 2017 Pazar günü altın kemerin sahibi olabilmek için sabah çeyrek final mücadelesi ile 8 başpehlivan mücadele edecek.