SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Wesley Sneijder’in fesih anlaşmasına koyduğu o madde

Wesley Sneijder'le yollarını ayıran Galatasaray, KAP'a fesih anlaşmasının detaylarını bildirdi. Sneijder önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye'de başka bir kulübe transfer olursa Galatasaray'a 20 milyon Euro tazminat ödeyecek.

Güncellenme: 00:15, 15/07/2017
Galatasaray’ın Wesley Sneijder’in fesih anlaşmasına koyduğu o madde

Galatasaray, Hollandalı yıldız oyuncu Wesley Sneijder’le yollarını ayırdığını resmi açıklamayla duyurdu. Sarı-kırmızılılar fesih anlaşmasına koyduğu maddeyle Sneijder’in Spor Toto Süper Lig’de başka bir takımda oynamasını oldukça zorlaştırdı.

O maddeye göre Hollandalı önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye’de başka bir kulübe transfer olursa Galatasaray’a 20 milyon Euro tazminat ödeyecek. İşte Galatasaray’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı o açıklama:

“Profesyonel futbolcumuz Wesley Sneijder ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Futbolcu 2017-2018 sezonunda garanti ücreti olan 4.500.000 Euro’dan feragat etmiştir.

Ayrıca futbolcu önümüzdeki 3 yıl süre içerisinde Türkiye’de başka bir futbol kulübüne transfer olması durumunda şirketimize 20.000.000 Euro tazminat ödeyecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

İLGİLİ HABER Son dakika! Galatasaray, Wesley Sneijder ile ilgili kesin kararını verdi Son dakika! Galatasaray, Wesley Sneijder ile ilgili kesin kararını verdi

Yayınlanma Tarihi:20:47,