SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özbek’in Galatasaray’ı

14 Temmuz 2017

Östersunds karşısında hepimiz, Başkan Dursun Özbek'in, futbol aklı Cenk Ergün ve Tudor'un ortak şekilde kurdukları yeni Galatasaray'ın neler yapacağını merak ediyorduk. Hevesimiz, 90 dakika sonunda yaşanan 2-0'lık rezillikle resmen kursağımızda kaldı. Henüz değişim olmadığı gibi kâbus kaldığı yerden devam ediyor.

Tarihi olarak başarısız bir yönetimin elindeki Galatasaray'ın orta sahası yok, kanatları yok, 10 numarada Sneijder'ın yerine gelen Belhanda'yı beklemek lazım ama bence Hollandalı düzeyinde 10 numarası da yok. Defans bloğunda Maicon-Ahmet ikilisi ile sezon geçmez. Maicon'un yanına mutlaka iyi bir stoper alınmalı. Zira kronik sakat Serdar Aziz'in durumunda çok büyük değişiklik olacağını düşünmüyorum. Ön liberoda Selçuk, Tolga ile bu takım Adnan Polat dönemindeki günleri yaşar. Kanatlardaki Rodrigues, Yasin ve Sinan Galatasaray'da ancak yedek olur hatta alan varsa direkt satın. Forvette sadece Galatasaray ayarında Gomis var, Eren falan direkt Kasımpaşa'ya geri dönsün. Gomis'in yanına bir tane gelecek vaat eden scout transferi şart ama bildiğimiz scout transferi, yani kamyonla para verilen türden değil.

Sonuç olarak yeni sezonda da futbolcular, henüz Tudor'un ne yapmaya çalıştığını belli ki anlamamış ya da Tudor ne istediğini anlatamıyor. Destek verdiğim Tudor da bu kafayla Galatasaray U21 takımını bile çalıştıramaz. Östersunds karşısında gördüğümüz, çuvalla para harcandı ama yaraya merhem bile olamadı. Ne planlı bir transfer stratejisi var ne de bütçe yönetimi. Gaz almak günü kurtarmak için yapılan işler dün akşam itibariyle resmen deşifre oldu. Abartmıyorum rakibin köy takımı bile senden daha iyi kadro kurmuş ve hazırlanmış. Transfer stratejimiz var dediniz. Gomis var ama ona topu getirecek, pozisyon üretecek ne orta saha ne de kanatlar var. Her işiniz yarım her işiniz yetersiz. Östersunds karşısında izlediğimiz Galatasaray, milyonlarca taraftarın gönül verdiği Galatasaray değil Dursun Özbek'in Galatasaray'ı. Bu insanlara ait olan Galatasaray'ı ya geri verin ya da yapamıyorsanız bırakın gidin.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek