SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Wimbledon’da tek kadınlarda finalin adı belli oldu: Venus Williams-Garbine Muguruza

Wimbledon’da tek kadınlarda finalin adı belli oldu: Venus Williams-Garbine Muguruza

Wimbledon'da tek kadınlarda finalin adı belli oldu. Johanna Konta'yı 6-4 ve 6-2'lik setlerle deviren Venus Williams, finalde Garbine Muguruza'nın rakibi oldu.

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon’da tek kadınlarda Garbine Muguruza’nın ardından ikinci finalist Venus Williams oldu. 37 yaşındaki deneyimli raket, kariyerinde 9. kez Wimbledon’da finale yükselme başarısını gösterdi.

39 yıl sonra yarı finale yükselen ilk Britanyalı kadın tenisçi olan ve ciddi bir seyirci avantajıyla korta çıkan Johanna Konta’yı kusursuza yakın güçlü bir oyunla 1 saat 13 dakikada 6-4 ve 6-2’lik setlerle deviren Venus Williams finalde Muguruza’yla karşı karşıya gelecek.

2015’te Serena Williams’a finalde kaybeden Muguruza, rövanşı Serena’nın ablasından almaya çalışacak. Venus ise 5 kez şampiyon olduğu Wimbledon’da 2008’in ardından ilk kez zafere ulaşmaya çalışacak.

İkili daha önce 4 kez karşı karşıya gelirken bu maçların 3’ünü Venus Williams, birini ise Garbine Muguruza kazandı. Muguruza ve Williams, Wimbledon finaliyle kariyerlerinde ilk kez çim kortta kozlarını paylaşacak.

13 Temmuz 2017 Wimbledon`da ilk finalist Garbine Muguruza Teniste sezonun üçüncü Grand Slam'i olan Wimbledon'da tek kadınlarda ilk finalist belli oldu. Magdalena Rybarikova'yı 6-1'lik setlerle mağlup eden Garbine Muguruza 2015'in ardından yeniden finale yükseldi. İlgili Haberi Oku