SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polonya’da düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda inanılmaz olay!

Polonya'da düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda büyük bir faciadan dönüldü. Çekiç atma kafesinin çökmesi ile korku dolu anlar yaşanırken, herhangi bir sporcunun zarar görmemesi şans olarak değerlendirildi.

Güncellenme: 14:40, 13/07/2017
Polonya’da düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda inanılmaz olay!

Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası 47 ülkeden 1080 sporcunun katılımıyla Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde sabah seansında başladı. İlk olarak elemelerde Milliler adına çekiç atmada Tolgahan Yavuz piste çıktı. Sporcular 2. haklarını atmaya başladığında inanılmaz bir olay yaşandı. Finli sporcunun atışı sonrası, çekiç atma kafesinin bir bölümü rüzgar nedeniyle yıkıldı. Sporcuların olduğu alanın ters yönüne kafesin çökmesi büyük bir faciayı önledi. Kafesin yeniden kaldırılması için çekiç ama elemelerine ara verildi. Yetkililer yaptıkları açıklamada kafesin portatif alması nedeniyle aşırı rüzgardan çöktüğünü belirtirlerken, herhangi bir sporcuya bir şey olmamasını şans olarak değerlendirildi.

İLGİLİ HABER Antalyaspor`un kutlamalarında faciadan dönüldü Antalyaspor`un kutlamalarında faciadan dönüldü

Komite yarışmadaki sporcuların saha güvenliği açısından yaşanan olayda yaralanan olmamasına sevindiklerini dile getirdiler.

Yayınlanma Tarihi:14:27,