SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cengiz Ünder Roma’ya gitti, Altınordu bayram etti

Medipol Başakşehir'in hazırlık kampından ayrılarak Roma'nın yolunu tutan Cengiz Ünder, yeni takımının formasını giymek için gün saymaya başladı. 15 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olan Cengiz Ünder'in altyapısından yetiştiği Altınordu'nun alacağı rakam da belli oldu.

Güncellenme: 14:46, 13/07/2017
Cengiz Ünder Roma’ya gitti, Altınordu bayram etti

Medipol Başakşehir’de geçtiğimiz sezon sergilediği performans ile dikkat çeken Cengiz Ünder, Manchester City ve Roma’nın transfer listesine girdi. Manchester City’den gelen 10 milyon euro’luk teklifi geri çeviren İstanbul ekibi, Roma’nın 15 milyon euro tutarındaki teklifini kabul etti. Medipol Başakşehir’in hazırlık kampından ayrılarak Roma’nın yolunu tutan Cengiz Ünder’în, sağlık kontrollerinin ardından İtalyan devine imza atması bekleniyor. Türkiye’den bir futbolcuya ödenecek en yüksek bonservis bedeli olarak tarihe geçecek olan bu transfere sadece Cengiz Ünder ve Medipol Başakşehir sevinmedi. Genç futbolcunun altyapısından yetiştiği Altınordu da transferin sonuçlanmasını dört gözle bekliyor.

İLGİLİ HABER Cengiz Ünder Roma yolcusu Cengiz Ünder Roma yolcusu

Cengiz Ünder’i 2016 yılında 700 bin euro karşılığında Medipol Başakşehir’e satan Altınordu, milli futbolcunun Roma’ya imza atmasının ardından hem sözleşmedeki satış bedelinden pay hem de yetiştirme bedelini kasasına koyacak. Bu rakam da 3.9 milyon euro yani yaklaşık 16 milyon TL olacak.

Yayınlanma Tarihi:10:16,