SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olay iddia! Türk futbolunda şike skandalı

Türk futbolu yeni bir ŞİKE iddiası ile sarsıldı. Dün gece geç saatlerde sosyal paylaşım sitesi Youtube’de paylaşılan “Şike ve ihanet tapesi” başlıklı 17 dakikalık ses kayıtları futbol dünyasını karıştırdı.

15:18 -
Olay iddia! Türk futbolunda şike skandalı

Söz konusu kayıtlarda Gaziantep B.Bld. Spor Kulüp Müdürü Nizamettin Serkan, Gaziantepsporlu futbolcu Elyasa Süme ile Manisaporlu Gökhan Sazdağı ve İsmail Haktan Odabaşı, Gaziantepspor Büyükşehir yöneticisi Memik Yılmaz’ın odasında, TFF 1 Lig’de 14 Mayıs 2017 tarihinde oynanacak Manisaspor – Şanlıurfaspor maçı öncesi Şanlıurfaspor’un mağlup olarak küme düşmesi için şike ve teşvik primi anlaşması konusunda bir araya geldiği iddia edildi.

İLGİLİ HABER Manisaspor, şike tapelerinde adı geçen İsmail Odabaşı`nı kadro dışı bıraktı Manisaspor, şike tapelerinde adı geçen İsmail Odabaşı`nı kadro dışı bıraktı

Bilindiği gibi gibi daha önce Şanlıurfaspor, “Şike” iddialarıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurmuştu. Gaziantepspor Spor Kulübü'de önceki gün bir açıklama yayınlamış ve takım kaptanı El yasa'yı şike yapmakla suçlamıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra Türkiye Futbol Federasyonu konuyu Etik Kurulu'na havale etti. Etik Kurulu, Gaziantepspor Büyükşehir ifadeye çağırdı.

İLGİLİ HABER Elyasa Süme`den şike iddialarına cevap! Elyasa Süme`den şike iddialarına cevap!