SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Olay iddia! Türk futbolunda şike skandalı

Olay iddia! Türk futbolunda şike skandalı

Türk futbolu yeni bir ŞİKE iddiası ile sarsıldı. Dün gece geç saatlerde sosyal paylaşım sitesi Youtube’de paylaşılan “Şike ve ihanet tapesi” başlıklı 17 dakikalık ses kayıtları futbol dünyasını karıştırdı.

Söz konusu kayıtlarda Gaziantep B.Bld. Spor Kulüp Müdürü Nizamettin Serkan, Gaziantepsporlu futbolcu Elyasa Süme ile Manisaporlu Gökhan Sazdağı ve İsmail Haktan Odabaşı, Gaziantepspor Büyükşehir yöneticisi Memik Yılmaz’ın odasında, TFF 1 Lig’de 14 Mayıs 2017 tarihinde oynanacak Manisaspor – Şanlıurfaspor maçı öncesi Şanlıurfaspor’un mağlup olarak küme düşmesi için şike ve teşvik primi anlaşması konusunda bir araya geldiği iddia edildi.

12 Temmuz 2017 Manisaspor, şike tapelerinde adı geçen İsmail Odabaşı`nı kadro dışı bıraktı TFF 1. Lig ekibi Manisaspor, şike tapelerinde adı geçen İsmail Haktan Odabaşı'nı kadro dışı bıraktı. İlgili Haberi Oku

Bilindiği gibi gibi daha önce Şanlıurfaspor, “Şike” iddialarıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurmuştu. Gaziantepspor Spor Kulübü'de önceki gün bir açıklama yayınlamış ve takım kaptanı El yasa'yı şike yapmakla suçlamıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra Türkiye Futbol Federasyonu konuyu Etik Kurulu'na havale etti. Etik Kurulu, Gaziantepspor Büyükşehir ifadeye çağırdı.

11 Temmuz 2017 Elyasa Süme`den şike iddialarına cevap! Gaziantepspor yönetimi eski takım kaptanı Elyasa Süme'nin takımına ihanet ettiği konusundaki iddialarının araştırılması için TFF'ye başvurmuştu.. Bunun üzerine Elyasa Süme açıklamada bulundu. İlgili Haberi Oku