SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Johanna Konta, Wimbledon’da bir kez daha tarih yazdı

Wimbledon'da tek kadınlar çeyrek finalinde Simona Halep'i 6-7, 7-6 ve 6-4'lük setlerle deviren Johanna Konta, 39 yıl aradan sonra Wimbledon'da yarı finale yükselen ilk kadın tenisçi oldu.

Güncellenme: 00:02, 12/07/2017
Johanna Konta, Wimbledon’da bir kez daha tarih yazdı

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam’i olan Wimbledon’da tek kadınlarda çeyrek final mücadeleleri tamamlandı. 33 yıl aradan sonra Wimbledon’da çeyrek finale çıkan ilk Britanyalı kadın tenisçi olma şansına erişen Johanna Konta, 2 numaralı seribaşı Simona Halep’i 6-7, 7-6 ve 6-4’lük setlerle mağlup ederek yarı finale çıktı.

Konta, 2 saat 38 dakika süren muhteşem maçın ardından tarih sayfalarında bir kez daha yer etti ve zafere ulaşarak 39 yıl sonra Wimbledon’da yarı finale çıkan ilk Britanyalı kadın tenisçi oldu. Britanya için yarı final oynayan son tenisçi Virginia Wade de Merkez Kort’ta maçı takip edenler arasındaydı. İLGİLİ HABER Johanna Konta Wimbledon`da tarih yazdı Johanna Konta Wimbledon`da tarih yazdı

Konta’nın 40 yıl aradan sonra Wimbledon’da zafer elde eden ilk Britanyalı olması için önce yarı finalde Venus Williams’ı geçmesi gerekiyor. Venus Williams, Jelena Ostapenko’yu 1 saat 11 dakika süren maçın ardından 6-3 ve 7-5’lik sonuçlarla yendi ve kariyerinde 10. kez yarı finale yükseldi.

Jelena Ostapenko’nun doğduğu yıl ilk kez Wimbledon’a katılan 37 yaşındaki Venus Williams, bugün Wimbledon’da 75. kez maça çıktı. Ayrıca Venus Williams, Navratilova’nın arkasından Wimbledon’da yarı finale yükselen en yaşlı kadın sporcu unvanını kazandı.

Diğer eşleşmelerde ise Garbine Muguruza, Svetlana Kuznetsova’yı 6-3 ve 6-4’lük setlerle, Magdalena Rybarikova ise Coco Vandeweghe’yi 6-3 ve 6-3’lük setlerle devirdi ve birbirleriyle eşleşti.