SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray savunmanın sağına servet döktü

Sağ bek arayışlarında rotayı Sevilla'nın Brezilyalı futbolcusu Mariano Ferreira ile doldurmayı planlayan Galatasaray, savunmanın sağına son 6 yılda tam 20 milyon euro harcadı.

Güncellenme: 08:41, 12/07/2017
Galatasaray savunmanın sağına servet döktü

Galatasaray, altyapısından yetişen Sabri Sarıoğlu ile yollarını ayırdıktan sonra sağ bek arayışlarını hızlandırdı ve aradığı ismi İspanya’da buldu. Sevilla’dan Mariano Ferreira ile anlaşmak üzere olan Galatasaray, 31 yaşındaki Brezilyalı futbolcu ile üç yıllık anlaşma yapmak için geri sayıma başladı. Uzun süredir büyük sıkıntı yaşadığı savunmanın sağına son 6 yılda 7. ismi kadrosuna katmaya hazırlanan sarı-kırmızılı ekip, bu zamana kadar transfer ettiği isimlere servet harcadı. Sabah’ta yer alan habere göre son 6 yılda sağ beke toplam 20 milyon euro (83 milyon TL) bonservis ödemesi yapan Galatasaray, bu alanda Avrupa’nın devlerini bile geride bıraktı.

İLGİLİ HABER Galatasaray`da Eren ve Belhanda`dan iyi haberler geldi Galatasaray`da Eren ve Belhanda`dan iyi haberler geldi

EBOUE SONRASI TUFAN!

2011 yılında transfer edilen Emmanuel Eboue ile Galatasaray’da geçici olarak çözülen sağ bek sorununa Salih, Tarık, Veysel, Linnes ve Cavanda çare olamadı ve bu dönemlerde Sabri oynamaya devam etti. Kariyerinde Cruzeiro, Atletico Mineiro, Fluminense, Bordeaux gibi önemli kulüpler olan Mariano Ferreira’nın yeni sezonda sarı-kırmızılı formayla nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.