SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın istediği Diego Costa’da akıl oyunları

Beşiktaş taraftarının transferini çok istediği İspanyol golcünün Beşiktaşlı olması için öncelikle gelmek istemesi lazım. Sonrasında ise farklı formüller devreye girecek

Güncellenme: 10:15, 12/07/2017
Beşiktaş’ın istediği Diego Costa’da akıl oyunları

Beşitkaş’a gelmesi için taraftarın yoğun şekilde kampanya yürüttüğü Diego Costa için yönetim pusuda. Chelsea'de kadroda düşünülmeyen İspanyol golcü, A.Madrid'e dönmek istiyor ama kulübün transfer yasağı nedeniyle ocak ayına kadar oynayamayacak. Beşiktaş bundan yararlanarak Costa'yı kiralama yollarını arıyor.

İLGİLİ HABER Son dakika! Beşiktaş`ta Anderson Talisca`dan kriz bitiren açıklama! Son dakika! Beşiktaş`ta Anderson Talisca`dan kriz bitiren açıklama!

Taraftarın kampanyasından etkilenen ve videolarını izleyen golcü ise buna rağmen Beşiktaş'a soğuk. Diego Costa “Tamam” derse, kiralama için şu formüller düşünülüyor.

1- Chelsea, 6 aylığına Beşiktaş'a kiralayacak, ocakta bonservisi Atletico'ya verecek. Ocakta Costa, Kartal'da kalmak isterse İspanyol ekibinden kiralanacak.

2- Chelsea'den 1 yıl kiralanacak, sezon sonu Atletico'ya gidecek. Yönetimin görevlendirdiği menajer Ahmet Bulut ile Jorge Mendes, Atletico'nun hocası Simeone ve Costa ile görüşerek ikna yollarını arayacak.