SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de Van der Wiel travması!

Fenerbahçe’de Van der Wiel travması!

Hollandalı futbolcuyu göndererek yüksek maliyetinden kurtulmak isteyen Fenerbahçe, bu transferden birçok ders çıkardı.

Milliyet’in haberine göre; Sarı-lacivertli takımda geçen sezon 4.2 milyon euro kazanmasına rağmen bekleneni veremeyen Hollandalı futbolcunun garanti ücreti ve sözleşmesi başa bela oldu. Yeni transferlerde bu hatayı tekrarlamak istemeyen yönetim politikasını değiştirdi.

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Yönetimi, Hollandalı futbolcu Van der Wiel'de yaptığı hatayı tekrarlamamak için ince eleyip sık dokuyor.

Garanti ücret ve imza parası dahil geçen sezon 4.2 milyon euro kazanan ve Van Persie'den sonra takımın en pahalı oyuncusu olmasına rağmen katkı sağlamayan Hollandalı, disiplinsiz hareketleri sebebiyle kadro dışı kalmıştı. Garanti, yüksek ve uzun vadeli kontrat sebebiyle futbolcuyla ilgili olarak büyük bir çıkmaza giren sarı-lacivertliler artık transferde benzer bir durum yaşamak istemiyor. Bu nedenle bonservisi elinde futbolcuların istediği imza paraları, garanti kontratlar ve yüksek ücretler sebebiyle sıkıntı yaşanıyor. Ayrıca Finansal Fair Play kurallarına uymak zorunda olan sarı-lacivertliler bu nedenle yüksek ücretli oyunculardan kaçınıyor.

11 Temmuz 2017 Robin van Persie düşündürüyor Forvette genç Ahmethan haricinde alternatifi olmayan Hollandalı yıldız Robin van Persie, şu anda sadece 45 dakikayı kaldırabilecek fizik kondisyona sahip. Teknik heyet ise bu süreyi daha da yükseltmeye çabalıyor. İlgili Haberi Oku

Kocaman dengesi

Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın en çok dikkat ettiği konuların başında da ücret dengesi geliyor. İlk görev aldığı dönemde ısrarla bu konu üzerinde çalışan deneyimli teknik adam, takımda belli bir seviyenin üzerine ücretleri hiçbir zaman çıkarmadı. Benzer bir durum yeni sezonda da geçerli olacak.

Dünyaları istedi

Öte yandan sarı-lacivertli takımın daha önce de gündemine gelen Ben Arfa için Fransız basınının iddiaları sürüyor. Fenerbahçe, bu transfer için “Şu an için gündemimizde yok” dese de bunun en önemli sebeplerinden biri futbolcunun maliyeti. Ben Arfa'nın yıllık 6 Milyon euroluk ücretinin yanısıra istediği imza parası eklendiğinde bu transfer sarı-lacivertlilerin yeni politikasına uymuyor.

10 Temmuz 2017 Fenerbahçe`de 2 futbolcu kadro dışı bırakıldı Fenerbahçe U21 takımından iki futbolcu sigara içtikleri gerekçesi ile kadro dışı bırakıldı. İlgili Haberi Oku