SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’in haberine göre; Sarı-lacivertli takımda geçen sezon 4.2 milyon euro kazanmasına rağmen bekleneni veremeyen Hollandalı futbolcunun garanti ücreti ve sözleşmesi başa bela oldu. Yeni transferlerde bu hatayı tekrarlamak istemeyen yönetim politikasını değiştirdi.

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Yönetimi, Hollandalı futbolcu Van der Wiel'de yaptığı hatayı tekrarlamamak için ince eleyip sık dokuyor.

Garanti ücret ve imza parası dahil geçen sezon 4.2 milyon euro kazanan ve Van Persie'den sonra takımın en pahalı oyuncusu olmasına rağmen katkı sağlamayan Hollandalı, disiplinsiz hareketleri sebebiyle kadro dışı kalmıştı. Garanti, yüksek ve uzun vadeli kontrat sebebiyle futbolcuyla ilgili olarak büyük bir çıkmaza giren sarı-lacivertliler artık transferde benzer bir durum yaşamak istemiyor. Bu nedenle bonservisi elinde futbolcuların istediği imza paraları, garanti kontratlar ve yüksek ücretler sebebiyle sıkıntı yaşanıyor. Ayrıca Finansal Fair Play kurallarına uymak zorunda olan sarı-lacivertliler bu nedenle yüksek ücretli oyunculardan kaçınıyor.

İLGİLİ HABER Robin van Persie düşündürüyor Robin van Persie düşündürüyor

Kocaman dengesi

Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın en çok dikkat ettiği konuların başında da ücret dengesi geliyor. İlk görev aldığı dönemde ısrarla bu konu üzerinde çalışan deneyimli teknik adam, takımda belli bir seviyenin üzerine ücretleri hiçbir zaman çıkarmadı. Benzer bir durum yeni sezonda da geçerli olacak.

Dünyaları istedi

Öte yandan sarı-lacivertli takımın daha önce de gündemine gelen Ben Arfa için Fransız basınının iddiaları sürüyor. Fenerbahçe, bu transfer için “Şu an için gündemimizde yok” dese de bunun en önemli sebeplerinden biri futbolcunun maliyeti. Ben Arfa'nın yıllık 6 Milyon euroluk ücretinin yanısıra istediği imza parası eklendiğinde bu transfer sarı-lacivertlilerin yeni politikasına uymuyor.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de 2 futbolcu kadro dışı bırakıldı Fenerbahçe`de 2 futbolcu kadro dışı bırakıldı