SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koş Fenerbahçe koş!

Fenerbahçe'nin geçen sezon Avrupa Ligi'nde 113 km mesafe kat edip 9.5 km etkili koşu istatistiği yakaladığı ancak bunun Süper Lig’de çok düştüğü tespit edildi. Kurt hoca, bu verilerin kalıcı olmasını istiyor.

Güncellenme: 09:25, 10/07/2017
Koş Fenerbahçe koş!

SÖZCÜ – Üç sezonluk ölü toprağını atmak ve özlenen şampiyonluğu kazandırmak için kolları sıvayan Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin eski maçlarını inceledi, rakamlar çıkardı ve teşhisi koydu: Koşu ve sprint gücü arttırılmalı. Kocaman'ın ekibi, geçen yıl Avrupa kupası maçlarından takımın ortalama 113 km mesafe kat ettiğini, etkili koşu mesafesinin ise 9.500 metre olduğunu tespit etti. Bu istatistiklerin ligde 106 km'ye ve 7.500 metreye düştüğü de bulundu.

MANCHESTER VE FEYENOORD’U GEÇTİ

Fenerbahçe’nin Avrupa'daki istatistikleriyle, Avrupa Ligi'nde kupayı kazanan Man. United ile final oynayan Ajax'ın ligde geçildiği Feyenoord'un önünde yer aldığı gerçeği de Aykut Kocaman'ı etkiledi. Kocaman, “Yeni sezonda iki farklı görüntü sergilemeyeceğiz. Konsantrasyonu ve özgüveni yüksek bir takım, hem ligde hem Avrupa'da bu verileri yakalayabilir” diyerek çalışmalarını, özellikle etkili koşu mesafesini yükseltmek üzere hazırlattı. İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım`dan Katar`a forma mesajlı destek Aziz Yıldırım`dan Katar`a forma mesajlı destek