SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başakşehirli 4 futbolcuya seyirden men cezası

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonun 28. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Medipol Başakşehir maçı sonrası çıkan olaylarda gazetecileri darp eden 4'ü futbolcu 8 kişiye 1 yıl seyirden men cezası verildi.

Güncellenme: 10:22, 11/07/2017
Başakşehirli 4 futbolcuya seyirden men cezası

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Spor Toto Süper Lig’de geçen sezonun 28. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Medipol Başakşehir maçı sonrasındaki olaylar nedeniyle Medipol Başakşehirli futbolcular Volkan Babacan, Ufuk Ceylan ve Mahmut Tekdemir ile kulüpten ayrılan Yalçın Ayhan’a 1 yıl seyirden men cezası verildi.

Deliller ve görüntüleri inceleyen savcılık tarafından futbolcular Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Mahmut Tekdemir, Yalçın Ayhan ve kulüp çalışanları Koray Akyüz, Barboros Vehbi Güveli, İlker Yıldız ve Volkan Bostan’a 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), olaylar sonrası Medipol Başakşehirli futbolculardan Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan 5’er, Volkan Babacan da 1 maç men cezası vermişti. TFF Tahkim Kurulu ise, Rize’de A Spor muhabirlerine saldırdıktan sonra 5 maç ceza alan Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan’ın cezalarını 3 maça indirmişti.

İLGİLİ HABER Son dakika! Başakşehir`den Bekir İrtegün sürprizi Son dakika! Başakşehir`den Bekir İrtegün sürprizi

İLGİLİ HABER Evkur Yeni Malatyaspor'da Yalçın Ayhan imzayı attı Evkur Yeni Malatyaspor'da Yalçın Ayhan imzayı attı

Yayınlanma Tarihi:18:46,