SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Talisca ile Beşiktaş arasındaki krizi Mendes çözdü

Pepe’nin imza töreni için İstanbul’a gelen ‘süper menajer’ Jorge Mendes, Beşilktaş yöneticilerinden Brezilyalı futbolcu Talisca'nın tavrını öğrendi. Mendes, Benfica Başkanı’nı arayıp işi çözdü.

Güncellenme: 07:45, 08/07/2017
Talisca ile Beşiktaş arasındaki krizi Mendes çözdü

Son şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Talisca, bir süredir ‘grev'deydi. Kanserle mücadele eden annesinin yanında olmak için ekstra izin alan ancak bu süre bitmesine rağmen Beşiktaş'ın yeni sezon hazırlıklarına katılmayan Brezilyalı futbolcu, açık açık olmasa da ücretinin arttırılmasını istiyordu. Bu talebi siyah-beyazlı yönetimce kabul edilmeyince İstanbul'a dönmeyen Talisca'yı ikna etmek, ‘süper menajer' Jorge Mendes'e düştü.

İLGİLİ HABER Gayriresmi transfer komitesi: Come to Beşiktaş Gayriresmi transfer komitesi: Come to Beşiktaş

Pepe’nin imza töreni için İstanbul'da bulunan Mendes, Beşiktaşlı yöneticilerle Talisca'nın gelişimini konuşurken yaşananları öğrendi. Genç yaşı nedeniyle Benfica'da oynarken de zaman zaman tecrübesizce hareketlerde bulunan Talisca'nın, yaptığının kabul edilemez olduğunu düşünen Mendes, hemen yakın ilişkilerinin bulunduğu Benfica Başkanı'nı aradı. İkili arasındaki görüşmede, Talisca'nın net şekilde uyarılması fikri konuşuldu ve bu hemen hayata geçirildi.

İLGİLİ HABER Diego Costa, Beşiktaş`ın videosunu beğendi, taraftar heyecanlandı Diego Costa, Beşiktaş`ın videosunu beğendi, taraftar heyecanlandı

Benfica Başkanı, Talisca'yı arayıp, yaptığı bu gibi hareketlerin kariyerini etkileyebileceğini, büyük hedeflerine bu şekilde ulaşamayacağını anlattı. “Kontratına saygılı ol” direktifi alan sambacı da şampiyonluk balosu sırasında “Geri dönüyorum” mesajı atarak arayı buldu. Beşiktaş yönetimi, Talisca'ya kesinlikle zam yapmayı düşünmüyor ancak annesinin de rahatsızlığını göz önüne alarak kampa geç katılma cezasının dondurulması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:07:43,