SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mehmet Demirkol’dan Galatasaray’daki saç kesme geleneğine sert tepki

Mehmet Demirkol’dan Galatasaray’daki saç kesme geleneğine sert tepki

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'da sezon başı kampı öncesi altyapı oyuncularının saçlarının traş edilmesine tepki gösterdi. Mehmet Demirkol, bu gelenekten vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Galatasaray’ın Slovakya’daki sezon başı kampı öncesi Semih Kaya’nın altyapıdan kampa dahil edilen Abdussamed Karnuçu, Recep Gül, Yunus Akgün ve Ozan Kabak’ın saçlarını kesmesi tepki topladı. Uğur Meleke’den sonra bir başka spor yazarı Mehmet Demirkol da bu geleneğin sonlandırılması gerektiğini savundu. Mehmet Demirkol, NTV Spor’da katıldığı programda reşit olmayan bir çocuğun saçlarını kazımanın suç olduğunu söyledi.

06 Temmuz 2017 Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri Spor yazarı Uğur Meleke, Galatasaray'da altyapı futbolcularının Semih Kaya tarafından saç traşı edilmesine tepki gösterdi. İlgili Haberi Oku

Mehmet Demirkol konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Saç kazıtma geleneğinden vazgeçin… Böyle bir gelenek olmaz… Efendim gelenek! Saydırmayın bana şimdi… Bu çocukların özgüvenini sarsmayın. Çocuk diyorum çocuk… Reşit olmayan bir çocuğun saçlarını kazıyamazsın. Buna izin verilmemesi lazım… Yapan tabi ki kötü niyetle yapmıyor. Takımlarımızda psikolog uzmanlar var. Peki ne ile ilgileniyor onlar? Bunlar yasal olarak çocuk! Dokunamazsın!”