SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Galatasaray’daki saç kesme geleneğine sert tepki

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'da sezon başı kampı öncesi altyapı oyuncularının saçlarının traş edilmesine tepki gösterdi. Mehmet Demirkol, bu gelenekten vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 13:36, 08/07/2017
Mehmet Demirkol’dan Galatasaray’daki saç kesme geleneğine sert tepki

Galatasaray’ın Slovakya’daki sezon başı kampı öncesi Semih Kaya’nın altyapıdan kampa dahil edilen Abdussamed Karnuçu, Recep Gül, Yunus Akgün ve Ozan Kabak’ın saçlarını kesmesi tepki topladı. Uğur Meleke’den sonra bir başka spor yazarı Mehmet Demirkol da bu geleneğin sonlandırılması gerektiğini savundu. Mehmet Demirkol, NTV Spor’da katıldığı programda reşit olmayan bir çocuğun saçlarını kazımanın suç olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri

Mehmet Demirkol konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Saç kazıtma geleneğinden vazgeçin… Böyle bir gelenek olmaz… Efendim gelenek! Saydırmayın bana şimdi… Bu çocukların özgüvenini sarsmayın. Çocuk diyorum çocuk… Reşit olmayan bir çocuğun saçlarını kazıyamazsın. Buna izin verilmemesi lazım… Yapan tabi ki kötü niyetle yapmıyor. Takımlarımızda psikolog uzmanlar var. Peki ne ile ilgileniyor onlar? Bunlar yasal olarak çocuk! Dokunamazsın!”

Yayınlanma Tarihi:10:01,