SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’dan ayrılması beklenen Wayne Rooney’den Everton için büyük fedakarlık

Manchester United Menajeri Jose Mourinho'nun gelecek sezon kadroda düşünmediği Wayne Rooney, altyapısında yetiştiği Everton ile temasta... Rooney'nin, eski kulübüne dönmek için maaşında önemli ölçüde fedakarlık yapmaya hazır olduğu öğrenildi.

Güncellenme: 12:32, 08/07/2017
Manchester United’dan ayrılması beklenen Wayne Rooney’den Everton için büyük fedakarlık

Manchester United’da bir dönem sona ermek üzere… Altyapısında yetiştiği Everton’dan 2004 yılında henüz 19 yaşındayken Manchester United’a transfer olan Wayne Rooney, tam 13 yıl sonra vedaya hazırlanıyor. Jose Mourinho’nun gelecek sezon kadroda düşünmediği yıldız futbolcu, eski kulübüne dönmeye hazırlanıyor. Romelu Lukaku’yu Manchester United’a satan Everton da Belçikalı golcünün yokluğunu Rooney ile doldurmaya sıcak bakıyor.

İLGİLİ HABER Romelu Lukaku resmen Manchester United`da... Romelu Lukaku resmen Manchester United`da...

Ancak Everton’ın önünde bir engel bulunuyor. Manchester United’ın Rooney’e ödediği astronomik haftalık ücreti ödemesi mümkün görünmeyen Liverpool ekibi, çözüm arıyor. İngiltere’de Manchester United ve Everton dışında bir takımda oynamayacağını açıklayan Rooney de eski kulübüne dönmek için tüm şartları zorluyor. Manchester United’ın gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu unvanını elinde bulunduran Rooney’nin, altyapısında yetiştiği Everton’a dönmek için haftalık ücretinde yüzde 50 oranında indirime gitmeye hazır olduğu konuşuluyor.

İLGİLİ HABER Mino Raiola`nın muhteşem yükselişi: Pizza dağıtıcılığından milyon dolarlık sözleşmelere... Mino Raiola`nın muhteşem yükselişi: Pizza dağıtıcılığından milyon dolarlık sözleşmelere...

Manchester United’da haftalık 300 bin pound kazanan Rooney’nin, Everton’a haftalık 150 bin pound karşılığında imza atmaya hazır olduğu belirtiliyor. Rooney için Manchester United ile pazarlıkları sürdüren Everton yönetimi, 15 milyon pound’a ulaşan bonservis bedelinde indirim bekliyor. Sözleşmesi gelecek yıl sona erecek Rooney’nin bu hafta içinde Everton’a transfer olması bekleniyor.