SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Manchester United’dan ayrılması beklenen Wayne Rooney’den Everton için büyük fedakarlık

Manchester United’dan ayrılması beklenen Wayne Rooney’den Everton için büyük fedakarlık

Manchester United Menajeri Jose Mourinho'nun gelecek sezon kadroda düşünmediği Wayne Rooney, altyapısında yetiştiği Everton ile temasta... Rooney'nin, eski kulübüne dönmek için maaşında önemli ölçüde fedakarlık yapmaya hazır olduğu öğrenildi.

Manchester United’da bir dönem sona ermek üzere… Altyapısında yetiştiği Everton’dan 2004 yılında henüz 19 yaşındayken Manchester United’a transfer olan Wayne Rooney, tam 13 yıl sonra vedaya hazırlanıyor. Jose Mourinho’nun gelecek sezon kadroda düşünmediği yıldız futbolcu, eski kulübüne dönmeye hazırlanıyor. Romelu Lukaku’yu Manchester United’a satan Everton da Belçikalı golcünün yokluğunu Rooney ile doldurmaya sıcak bakıyor.

08 Temmuz 2017 Romelu Lukaku resmen Manchester United`da... Zlatan Ibrahimovic ile yola devam etmeyecek olan Manchester United, golcü arayışlarını mutlu sonla tamamladı. Everton'dan Romelu Lukaku ile bir süredir yakından ilgilenen 'Kırmızı Şeytanlar' 85 milyon euro bonservis bedeli ile transferi bitirdi. İlgili Haberi Oku

Ancak Everton’ın önünde bir engel bulunuyor. Manchester United’ın Rooney’e ödediği astronomik haftalık ücreti ödemesi mümkün görünmeyen Liverpool ekibi, çözüm arıyor. İngiltere’de Manchester United ve Everton dışında bir takımda oynamayacağını açıklayan Rooney de eski kulübüne dönmek için tüm şartları zorluyor. Manchester United’ın gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu unvanını elinde bulunduran Rooney’nin, altyapısında yetiştiği Everton’a dönmek için haftalık ücretinde yüzde 50 oranında indirime gitmeye hazır olduğu konuşuluyor.

07 Temmuz 2017 Mino Raiola`nın muhteşem yükselişi: Pizza dağıtıcılığından milyon dolarlık sözleşmelere... Manchester United'ın Everton'dan Romelu Lukaku'yu 85 milyon euro'ya kadrosuna katması dünya transfer gündemine oturdu. Belçikalı golcünün menajerliğini yapan Mino Raiola, 1 yılda özellikle 'Kırmızı Şeytanlar'a sattığı futbolcularla servetini katladı. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz İtalyan menajerin romanlara konu olacak yükselişi ise herkesi hayrete düşürdü. İlgili Haberi Oku

Manchester United’da haftalık 300 bin pound kazanan Rooney’nin, Everton’a haftalık 150 bin pound karşılığında imza atmaya hazır olduğu belirtiliyor. Rooney için Manchester United ile pazarlıkları sürdüren Everton yönetimi, 15 milyon pound’a ulaşan bonservis bedelinde indirim bekliyor. Sözleşmesi gelecek yıl sona erecek Rooney’nin bu hafta içinde Everton’a transfer olması bekleniyor.