SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Babalar Pepe’ye dikkat!

8 Temmuz 2017

Roberto Carlos, 34 yaşında geldi, 3 yıl oynadı. George Hagi, 32 yaşında geldi, 5 sezon oynadı, efsane oldu. Toni Schumacher 34 yaşında geldi, 3 yıl Fener'in kalesini gole kapattı. Pierre van Hooijdonk 34 yaşında geldi, 2 yıl oynadı, gönüllere adını yazdırdı. Kennet Andersson 33 yaşında geldi, tribünleri heyecanlandırdı. Didier Drogba 35 yaşında geldi. Bir sezon kaldı ama sanki 15 sezon oynamış gibiydi… Guti Hernandez 34 yaşında geldi. Sadece 23 maç oynadı ama gönüllere taht kurdu.

Bunlar son dönem Türk futboluna katkı vermiş, renk katmış, tribünleri heyecanlandırmış ‘tecrübeli' yıldızlardan en bilinenleri. Hepsi Türk futboluna büyük katkılar verdi. Tribünleri de forma satışlarını da coşturdular. İstisnalar olabilir ancak geldikleri kulüplerin marka değerleri de hesaba katıldığında katkıları tartışılmaz.

İşte o efsanelerden birisini daha izleme şansını yakaladık. 34 yaşındaki Real Madrid'in yıldızı PEPE artık Beşiktaşlı… Diğerlerinden farkı ise isminde gizli. Bir ‘e' eksiği olsa da PEPE, Türk yapımı ünlü çizgi film karakteri ile adaş. Transferi kıskananlar bu durumu ti'ye alsa da bu 20 yıl sonrası için Beşiktaş adına büyük kazanç demek. Kendi çocuğumdan ve yeğenlerimden biliyorum. Şu an 3 ila 8 yaş grubu çocukların büyük bölümü Pepee'ye bayılıyor.

Eğer Galatasaraylı ve Fenerbahçeli babalar duruma el koymazsa bu 20 yıl sonra Beşiktaş'ın tarihinde bir ilki başarıp taraftar istatistiğinde liderliği ele geçirmesi anlamına gelir. Bence bir mahsuru yok ama ‘babaların' dikkatine. PEPE, çok sağlam geliyor….

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek