SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da kaptan Harun geri döndü!

Bursaspor, yeni sezon hazırlıklarını Özlüce Tesisleri´nde bugün sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürürken A milli takımda yer alan takım kaptanı kaleci Harun Tekin, tatilinin ardından bugün ilk defa çalışmaya katıldı.

Güncellenme: 12:29, 07/07/2017
Bursaspor’da kaptan Harun geri döndü!

Yeşil beyazlı futbolcular, bu sabah Özlüce Tesisleri´nde günün ilk antrenmanına çıktılar. Fransız teknik direktör Paul Le Guen, çalışmadan önce futbolcularıyla saha içerisinde bir toplantı yaptı.  Le Guen, “Herkes sezon sonuna kadar takımın içerisinde kalacakmış gibi çalışsın. Bugün güzel bir antrenman yapıp, günü iyi bitirelim” dedi.

Ardından yeşil beyazlı futbolcular, kondisyoner Giovanni yönetiminde yapılan ısınmanın ardından 30 dakika süren pas  çalışması yaptılar. Yeşil beyazlılar, daha sonra 2 grubu ayrıldı ve pas pres antrenmanına geçti.

BOBAN JOVİC GOLLERİNE DEVAM ETTİ

Antrenmanın son bölümünde ise daraltılmış yarı alanda, kalecilerin de yer aldığı 3´erli gruplar halinde savunma ve hücum çalışması yapıldı. Le Guen´in ilk arada oyuncularını uyarmasının ardından, yardımcısı  Vyes ise, “Maçta nasıl atağa çıkarken yan pas yapmıyorsanız, burada da direkt kaleye yönelin ve gol atın. Sizden direk kaleye gitmenizi istiyorum” uyarısında bulundu. Gol ve savunma çalışmasında Boban Joviç, yine attığı gollerle ön plana çıkmayı başardı.

İLGİLİ HABER Bursaspor Başkanı Ali Ay`dan iddialı açıklamalar! Görüştüğümüz isim Avrupa'da olay olur Bursaspor Başkanı Ali Ay`dan iddialı açıklamalar! Görüştüğümüz isim Avrupa'da olay olur

KALECİLER AYRI ÇALIŞTI

Bu arada kaleciler, antrenör Mas yönetiminde 1 saat süren antrenman yaptı. İlk antrenmanına çıkan kaptan Harun, 1 saatlik çalışmada yer alırken maçta kaleye geçmeyip, sezonun ilk çalışmasını yürüyüşle tamamladı.

SAĞLIK KONTROLÜ DEVAM

Bursaspor´da sakat futbolcuların tedavileri devam ederken, yeşil beyazlı oyunculardan Jonathan Berat Subaşı, Emirhan Aydoğan, Enes Ata, İbrahim Serdar Aydın, M.Yusuf Abdullah, Rüştü Hanlı ve Josua John Acıbadem Bursa Hastanesi´nde sağlık kontrolünden geçti.

Bursaspor bugün akşam saat 17.30´da yapılacak çalışma ile hazırlıklarını sürdürecek.