SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon’ın havlu mağduru çocuğu bulundu!

Wimbledon'da oynadığı ilk tur maçında Christian Garin'i eleyen Jack Sock, havlusunu almak için büyük mücadele verip başarısız olan minik taraftarı bulmak için uğraşıyordu. Ve bu hikaye sosyal medyanın gücü sayesinde mutlu sonla bitti.

Güncellenme: 16:54, 06/07/2017
Wimbledon’ın havlu mağduru çocuğu bulundu!

ÖZEL / SKOR DIŞ HABERLER

Önceki gün dünya 18 numarası ABD'li tenisçi Jack Sock ile dünya 220 numarası Şilili Christian Garin arasındaki maçta kenara gelen ve terini silen Sock, yaşanacaklardan habersiz bir şekilde havlusunu kort kenarına atmıştı. Tam bu sırada minik bir taraftar, o havluyu alabilmek için uzanmış ancak kendisinden yaşça (oldukça) büyük olan bir başka seyirci, sıkı sıkıya sarıldığı havluyu bir türlü bırakmamıştı. Havlu için bir süre mücadele eden minik taraftar, sonunda pes ederek ve üzgün bir şekilde yerine oturmuştu.

İLGİLİ HABER ABD`li ünlü tenisçi Jack Sock havlusunu almak isteyen çocuğu arıyor ABD`li ünlü tenisçi Jack Sock havlusunu almak isteyen çocuğu arıyor

Ünlü tenisçi çocuğu bulmak için bir mesaj yayınladı. İnternet seferber oldu. Çocuğa destek mesajları gelirken havluyu alan seyirciye ise tepki yağdı. Tenisin 1 numaralı ismi Andy Murray’nin annesi bile tweet ile topa girecekti: “Mavi polo tişörtlü ve şapkalı adam, kendinden utanmalısın!”

Bununla bitmeyecekti. Büyük tenis turnuvalarının Twitter hesapları da çocuğa havlu hediye etme vaatlerinde bulundu.

Bu seferberliğin ardından Sock’un menajeri, söz konusu çocuk ile ünlü tenisçinin Instagram üzerinde iletişime geçtiğini açıkladı. Ve mutlu son… Jack Sock çocuğu bir maçına davet edip havlusunu hediye etme söz verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:16:33,