SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon’dan elenen Medvedev, hakeme bozuk para attı

Wimbledon'da 5 numaralı seribaşı ve Fransa Açık finalisti Stanislas Wawrinka'yı ilk turda eleyerek dikkatleri üzerine çeken 21 yaşındaki Daniil Medvedev bir kez daha tenisseverleri şoke etti. Ancak bu kez olumsuz bir şekilde.

Güncellenme: 11:17, 06/07/2017

ÖZEL / SKOR DIŞ HABERLER

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam'i olan Wimbledon’da Belçikalı raket Ruben Bemelmans’a 5 set sonucu elenen Medvedev, yenilginin ardından baş hakemin olduğu yere cüzdanından çıkardığı bozuk paraları fırlattı. Genç Rus raket karşılaşma sonrası bu hareketi nedeniyle özür dilerken hakemin art niyetli olduğunu ima etmediğini belirtti.

Ancak Medvedev aynı karşılaşmada (5’inci setin ortasında) kararlardan memnun olmadığını söyleyerek maç gözlemcisinden Portekizli hakem Mariana Alves’i değiştirmesini talep etmişti.

İLGİLİ HABER ABD`li ünlü tenisçi Jack Sock havlusunu almak isteyen çocuğu arıyor ABD`li ünlü tenisçi Jack Sock havlusunu almak isteyen çocuğu arıyor

Turnuva yetkilileri Medvedev’in alacağı ceza hakkındaki kararını henüz vermedi. Medvedev ise maçın sonunda şunları söyledi:

“Sonuç yüzünden hayal kırıklığı yaşıyordum. Maç benim için iyi gitmedi. Anın heyecanı içinde, kötü bir şey yaptım. Bunun için özür dilerim”.

Yayınlanma Tarihi:11:04,