SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süleyman Hurma’dan Karşıyaka’ya şartlı evet!

Kayserispor ve Trabzonspor'da da görev yapan sportif direktör Süleyman Hurma, Spor Toto 2. Lig ekibi Karşıyaka'nın teklifine şart koştu.

Güncellenme: 15:54, 06/07/2017
Süleyman Hurma’dan Karşıyaka’ya şartlı evet!

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Karşıyaka’da Başkan Mutlu Altuğ’un sportif direktörlük görevine getirmek için İstanbul’da iki kez masaya oturduğu Süleyman Hurma, “Transfer yasağını kaldırıp, 3 yılda Süper Lig’de UEFA Avrupa Ligi’ne katılma mücadelesi verecek bir takım oluşturacaksak teklifi kabul ederim” cevabını verdi.

Bütün camianın bu hedefe odaklanması ve ortak bir sinerji yaratılması gerektiğini ifade eden Hurma, “Beni 6’sı Süper Lig’den 10 kulüp aradı ama kabul etmedim. Karşıyaka’nın Türk futbolunda çok ayrı bir yeri var. Benim ve tüm futbolseverlerin gözünde Karşıyaka’nın yeri Süper Lig’dir. Eğer hedef Süper Lig olarak belirlenmez ve camia 2. Lig’de olmayı kabullenirse, bu kulübün sonu olur. Mutlaka o ligden kurtulmalı” dedi.

Kayserispor’da 10 yıl genel menajerlik, son olarak Trabzonspor’da sportif direktörlük yapan Süleyman Hurma, “Sadece para için Karşıyaka’ya gelmem” derken şöyle devam etti:

“Hedef yoksa 5 milyon Euro da teklif edilse kabul etmem. Anlaşırsak teknik direktörü ben belirlerim. Transfer yasağı ocak ayında mutlaka açılmalı. Kaynak bulunduktan sonra alacaklı futbolcular ve menajerleriyle anlaşırım. Futbolda 25 yıllık tecrübem var. Devre arasında 4 takviyeyle takımı ilk etapta 1’inci Lig’e taşırız. Üstelik bunu her kulübün harcadığı paranın yarısına yaparız. Benim için 2. Lig’den takım çıkarmak çocuk oyuncağı. Yeter ki herkes inansın, transfer yasağını kaldırmak için kaynak bulunsun.”

Başkan Altuğ’un Hurma ile önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceği belirtildi.