SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sagan ilk kez konuştu: ”Ne ilk, ne de son kez olacak”

Fransa bisiklet turundan diskalifiye edilen Peter Sagan sessizliğini bozdu. Slovak sporcu jürinin kararına katılmadığını ancak yapacak bir şeyi olmadığını söyledi.

Güncellenme: 16:28, 06/07/2017
Sagan ilk kez konuştu: ”Ne ilk, ne de son kez olacak”

4. etabın sonundaki sprint finişinde Mark Cavendish’e yaptığı müdahale sonrasında UCI komiserlerinin kararıyla yarıştan diskalifiye edilen Peter Sagan bu sabah sessizliğini bozdu.

Bora Hansgrohe’nin yıldızı dün akşam takım kararıyla yorum yapmaktan kaçınmış ve hiçbir açıklama yapmamıştı.

İLGİLİ HABER Peter Sagan, dirsek attı, Fransa Bisiklet Turu`ndan diskalifiye oldu! Peter Sagan, dirsek attı, Fransa Bisiklet Turu`ndan diskalifiye oldu!

Takımın Vittel’deki otelinde basın mensuplarının karşısına çıkan 27 yaşındaki sporcu,

”Ne yapabilirim? Jürinin kararını kabul edebilirim ama kesinlikle onlarla aynı fikirde değilim. Sprint sırasında yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Mark’ın düşmesi kötü ve önemli olan çabucak iyileşmesi, üzgünüm… Ancak internette gördüğünüz gibi çılgın bir sprintti. Bunun gibi mücadeleler ne ilk, ne de son olacak. Mark’ın iyileşmesini diliyorum ve hepsi bu” dedi.

Diskalifiye kararının ardından üst üste 6. kez yeşil mayoyu sırtına geçirme fırsatını kaçıran Sagan, Monaco’daki evine gittikten sonra sezonun geriye kalanındaki yarış takvimini belirleyecek.

(Eurosport)

Yayınlanma Tarihi:13:05,