SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan ayrılan Lukas Podolski yeni takımına katıldı. Japonya’nın Vissel Kobe ekibine transfer olan futbolcu, yaz tatilinin ardından Uzakdoğu ülkesine ayak bastı.

10 dakikalık uçak!

Alman yıldız önce Kansai Uluslararası Havaalanı’na indi, ordan özel uçakla aktarma yaparak yalnızca 10 dakikalık uçuşla Osaka Körfezi’nin karşı kıyısında bulunan Kobe’ye geçti. Podolski için burada görkemli bir karşılama töreni hazırlandı.

Kırmızı halı serildi

‘Hoşgeldin Poldi’ pankartlarının asıldığı alanda bol bol imza dağıtan futbolcu için yere kırmızı halı serildi. Lukas Podolski basın mensuplarına ilk pozlarını burada verdi, bol bol fotoğraf çektirdi.

Beatles’tan sonra bir ilk

Japon basını, yıldız futbolcunun gelişine geniş yer ayırdı. 1000 kişinin karşıladığı oyuncu için ‘1966’da Beatles grubunun Japonya’ya gelişinden sonra en görkemli karşılama oldu’ yorumları dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Wesley Sneijder`den şok hareket! Galatasaray`ı sildi! Wesley Sneijder`den şok hareket! Galatasaray`ı sildi!

‘Kobe’yi internetten araştırdım’

Ardından imza töreni gerçekleşti. Törende konuşan Podolski, Vissel Kobe’nin teklifini Kasım ayında aldığını açıkladı. Bunun üzerine internetten Kobe kentini araştırdığını söyleyen oyuncu, beğendiği için teklifi kabul ettiğini söyledi.

‘Japon kültürünü öğreneceğim’

Podolski “Havaalanındaki karşılamadan çok memnun kaldım. 2.5 yıl burada olacağım. Burada kaldığım süre içinde sadece ülke futboluna adapte olmak değil, Japon kültürünü de öğrenmek istiyorum. Ayrıca bundan sonra Kobe bifteği yiyeceğim” dedi.

10 numara giyecek

Yeni takımının yarın Sendai ile oynayacağı maçı pas geçeçek olan Poldi ilk maçına, 29 Temmuz’daki Vissel Kobe-Omiya mücadelesinde 10 numaralı formasıyla çıkacak.

(Skorer)

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri