SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hoffenheim idmanında üstün Alman teknolojisi! Bir ilk…

Hoffenheim idmanında üstün Alman teknolojisi! Bir ilk…

Bundesliga'da geçen sezonu 4. sırada bitiren Hoffenheim idmanda "Videowall" isimli bir cihaz kullanacak. Bu, Almanya'da bir ilk.

Alman ekibinden yapılan açıklamada Videowall’un bir hafta boyunca deneneceği duyuruldu. Cihazın amacı idmanda eşzamanlı olarak yapılan hataları tespit edip oyunculara yerlerinden ayrılmadan çözüm sunmak.

İdmanın yapıldığı alanın hemen yanında duran Videowall’un 4 kamerası mevcut. Duruma göre idman durdurulup oyunculara neleri daha iyi yapabilecekleri gösterilebilecek.

06 Temmuz 2017 Galatasaray`ın saç traşı geleneğine sert eleştiri Spor yazarı Uğur Meleke, Galatasaray'da altyapı futbolcularının Semih Kaya tarafından saç traşı edilmesine tepki gösterdi. İlgili Haberi Oku Konu hakkında açıklamada bulunan teknik direktör Julian Nagelsmann, “Eğer cihaz test aşamasında başarılı olursa oyunculara yerlerinden ayrılmadan bazı şeyleri gösterme fırsatımız olacak. Elimde bir iPad oluyor ve buradan kameraları kontrol edebiliyorum. Oyunu durduğumda neler yapılması gerektiğini iPad üzerinden gösterebiliyorum” ifadelerini kullandı.

(Ajansspor)