SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan ayrılan Lukas Podolski Japonya’ya çabuk alıştı

Galatasaray'ın Japonya Ligi ekiplerinden Vissel Kobe'ye sattığı Lukas Podolski, yeni ülkesine çabuk uyum sağladı. Türkiye'ye geldiği ilk gün imza töreninde çay içerek sempati kazanan Podolski, şimdi de samuray oldu.

Güncellenme: 14:47, 06/07/2017

Galatasaray’ın Arsenal’den transfer ettiği dönemde imza töreninde çay içerek taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin sempatisini kazanan Lukas Podolski, yeni ülkesi Japonya’ya da çabuk uyum sağladı. Galatasaray’ın Vissel Kobe’ye sattığı Podolski, tıpkı Türk kültürünün en önemli ögelerinden çay gibi, Japon kültürünün simgelerinden samuraylığı kullanarak taraftarlar ‘Sizden biriyim’ mesajı verdi. Alman yıldız çekilen video klipte origami, bonsai ve Japon yemeklerinin harmanlandığı bir senaryoyu sahneye koydu.

İLGİLİ HABER Japonya`da Lukas Podolski için özel karşılama töreni Japonya`da Lukas Podolski için özel karşılama töreni

Galatasaray’dan 2 milyon 600 bin Euro’ya Vissel Kobe’ye transfer olan Alman yıldız futbolcu Lukas Podolski’nin Kobe’de düzenlenen imza törenine Japon taraftarlar büyük ilgi göstermişti. Havaalanında düzenlenen karşılaşma töreninde yaklaşık 800 taraftar Podolski’yi beklemişti. Daha sonra imza törenine geçen başarılı futbolcu, burada Başkan Hirofumi Mikigaya ile basın toplantısı düzenlemiş ve kendisini Vissel Kobe’ye bağlayan sözleşmeye imza atmıştı.

Törenin ardından Podolski, yeni takımında giyeceği 10 numaralı forma ile basın mensuplarına poz vermişti.

Yayınlanma Tarihi:14:46,