SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Venus Williams basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu

Venus Williams basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu

Dünyaca ünlü eski Wimbledon şampiyonu tenisçi Venus Williams karıştığı ve yaşlı bir adamın ölümüyle sonuçlanan trafik kazası hakkında kendisine sorulan soru üzerine basın toplantısında gözyaşlarına boğularak salonu terk etti.

İngiltere’nin başkenti Londra’da başlayan ve sezonun üçüncü Grand Slam’i olan Wimbledon’ın ilk gününe Venus Williams’ın basın toplantısı damga vurdu. Tek kadınlarda birinci turda Elisa Mertens’i 7-6 ve 6-4’lük setlerle eleyerek tur atlayan eski Wimbledon şampiyonu Williams, karşılaşmanın ardından katıldığı basın toplantısını gözyaşları içinde terk etti.

Geçtiğimiz günlerde Florida’da 78 yaşındaki yaşlı bir adamın ölümü ile sonuçlanan trafik kazasına karışan Venus, araba kazası ile ilgili sorulan sorunun ardından gözyaşlarına boğularak soruyu cevapsız bıraktı ve basın toplantısını terk etti.

37 yaşındaki tenisçi ölümle sonuçlanan trafik kazası nedeniyle henüz tutuklanmasa da aleyhindeki dava sürüyor.

Williams sorunun üzerine, “Hayatta her şey için hazırlıklı olamazsınız. Bir sürü maça hazırlandım, rakibimin göndereceği her topa karşı hazır olmaya çalıştım ancak her şeye hazırlıklı olamazsınız. Yarının ne getireceğini bilmiyorum. Sadece bunu söyleyebilirim. Bunu öğrendim. Ne kadar yıkıcı olduğunu tarif etmek için bir kelime yok. Tamamen nutkum tutulmuş durumda…” ifadelerini kullanan beş kez Wimbledon şampiyonu toplantıya daha fazla devam edemedi ve gözyaşları içinde salonu terk etti.

Williams, Wimbledon’da tek kadınlarda ikinci tur mücadelesinde Çinli Qiang Wang ile karşılaşacak.

03 Temmuz 2017 Victoria Azarenka, Wimbledon`a galibiyetle döndü Sakatlıkları ve hamileliği nedeniyle uzun süredir kortlardan uzak kalan Victoria Azarenka, Wimbledon'a zaferle döndü. Azarenka tek kadınlarda ilk turda Catherine Bellis'i 3-6, 6-2 ve 6-1'lik setlerle mağlup etti ve iki yıl aradan sonra ilk Wimbledon galibiyetini aldı. İlgili Haberi Oku

03 Temmuz 2017 Wimbledon`da ilk günün sürprizi: Wawrinka elendi Wimbledon'da tek erkeklerde 5 numaralı seribaşı Stanislas Wawrinka, Daniil Medvedev'e 6-4, 3-6, 6-4 ve 6-1'lik setlerle mağlup oldu ve turnuvaya ilk turda veda etti. İlgili Haberi Oku