SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü futbolcu Pinilla’nın evi Almanya-Şili finali oynanırken soyuldu

İtalyan ekiplerinden Genoa formasını giyen Şilili futbolcu Mauricio Pinilla, Konfederasyon Kupası'nda finalde Almanya ile Şili'nin karşılaştığı sıralarda soyulduğunu açıkladı.

Güncellenme: 11:14, 04/07/2017
Ünlü futbolcu Pinilla’nın evi Almanya-Şili finali oynanırken soyuldu

Ünlü futbolcu 1,8 milyon dolar değerinde mücevher, saat ve değerli objenin maçın oynandığı saatlerde Şili’nin başkeni Santiago’daki evinden çalındığını açıkladı.

Şili formasıyla 45 maçta 8 gol atan Pinilla, yerel medyaya yaptığı açkılamada hırsızların doğrudan yatak odasına gittiği ve mücevherlerin olduğu kutuyu, saat koleksiyonunu ve diğer değerli eşyaları aldığını anlattı.

14 yıllık birikimlerinin elden gittiğini anlatan 33 yaşındaki futbolcu çok üzgün olduğunu ve kendisini kötü hissettiğini söyledi.

Güvenlik kameralarının kayıtlarında Şili saatiyle saat 14.00’te iki kişinin eve girdiği görülüyor.

Genoa’yla kontratı süren Şilili oyuncu bu sezon ülkesine dönüp Universidad de Chile’nin formasını giymek için transfer görüşmeleri yürütüyordu.

Şili’de halkın futbola olan düşkünlüğü biliniyor. Hırsızların maç sırasında her şeyi bırakıp müsabakaya odaklanan Şililerin bu durumundan faydalandığı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Şilili bir doktoru ameliyat sırasında Portekiz-Şili maçındaki penaltıları izlerken gösteren bir video yayınlanmıştı.

İLGİLİ HABER Gianluigi Donnarumma, Milan ile sözleşme yeniliyor Gianluigi Donnarumma, Milan ile sözleşme yeniliyor

Yayınlanma Tarihi:08:39,